Цікаво знати

Чи може уповноважена особа подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію за іншу особу? | Яворівська РДА

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України (далі – ПКУ) є чи були платниками податків (далі – декларант).

Звертаємо увагу, що п. 6 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ прописано, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається безпосередньо декларантом до контролюючого органу, в електронній формі з урахуванням вимог, встановлених розд. II ПКУ.

Згідно 42 прим. 1 розд. II ПКУ платник податків стає користувачем Електронного кабінету та набуває право подавати звітність в електронній формі після проходження електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису. Усі дії виконуються з дотриманням вимог Закону України від 22 травня 2003 року № 851-IV «Про електронні документи та електронний документообіг» зі змінами та доповненнями та Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» зі змінами та доповненнями або тих сервісів ідентифікації, використання яких дозволяється методологом Електронного кабінету.

Тобто, одноразову (спеціальну) добровільну декларацію декларант має подати особисто і виключно в електронній формі.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.