Цікаво знати

Чистота води та її якість залежить від нас

Ось уже вкотре, починаючи з 1992 року, 22 березня цьогоріч світова спільнота відзначає Всесвітній день води під гаслом «Вода для міст».

Враховуючи актуальність питання забезпечення потреб населення і галузей економіки у воді, усвідомлюючи обмеженість і вразливість водних ресурсів, спеціалісти Сокальського управління водного господарства здійснюють постійний контроль за їх охороною та раціональним використанням.

Наші річки та потоки, а їх в районі нараховується дев’ятнадцять, протяжністю 380 км, разом з головною річкою району Західним Бугом, потребують постійної уваги та оздоровлення – а це і розчистка русел та прибережних захисних смуг, захист від забруднення та засмічення, берегоукріплення тощо – на це все необхідні чималі фінанси.

Управління доглядає за водними об’єктами, які знаходяться на його балансі та гідротехнічними спорудами на них – а це 705,7 км меліоративних каналів та 183,1км водоприймачів, з них – 229,1 км річок, 580 штук ГТС. Проводить роботу з експлуатації відрегульованих ділянок річок, догляд та обстеження захисних дамб, ремонтні роботи на каналах та гідротехнічних спорудах, розчищає і відновлює джерела.
Але всі ми знаємо, що вода може бути і дуже небезпечною, тому необхідно вчасно попереджати її шкідливу дію. Бо ж несприятлива гідрометеорологічна ситуація і захаращеність кюветів, підмостових отворів, водовипускних труб – може призвести до нещастя. Крім того, залишки деревини, сміття, чагарників потрапляють у русла і створюють тимчасові затори, що призводить до значного підйому рівнів води, катастрофічного збільшення швидкостей течії, додаткову паводкову хвилю і як наслідок – руйнування гідротехнічних споруд, берегів, поглиблення дна, інших негативних деформацій русел.

Наша служба надсилала місцевим радам листирекомендації щодо вжиття запобіжних заходів для своєчасного захисту населення, господарських об’єктів та сільськогосподарських угідь від весняної повені, надавала інформаційні матеріали.

Нещодавно працівники управління брали активну участь в організації та проведенні зимової толоки. Зустрічались з керівниками місцевого самоврядування, аби залучити мешканців району до цього заходу. Власними силами розчистили 3,5 км русел річок, каналів, прибережних захисних смуг; очистили 42 гідротехнічні споруди, вирубали 15,0 га чагарнику. Проводили роз’яснювальну роботу щодо положень Водного кодексу України, здійснювали постійний контроль за дотриманням вимог водного законодавства в прибережних захисних смугах, при експлуатації ставків, яких в районі нараховується 125. В користування на умовах оренди надано 40 ставків, що дуже важливо для покращення санітарноепідемічного благополуччя, ще 13 – готуються для передачі в оренду, 6 – передано в постійне користування. В районі вже укладено 11 договорів оренди водних об’єктів. Однак, ще не всі орендарі звернулися в райдержадміністрацію для укладення договорів, хоча користуватись водним об’єктом без них не можна.

Хочеться побажати всім – ніколи не відчувати спраги і не забувати, що чистота води і її якість залежить тільки від нас.

То ж бережімо водні ресурси!

Ольга КРАВЕЦЬ, начальник відділу водних ресурсів Сокальського управління водного господарства.

Голос Сокальщини на GoogleNews