Цікаво знати

Чого ні в якому разі не можна робити, якщо вас вкусив кліщ?

Якщо ви виявили кліща на собі або дитині, не повторюйте поширених помилок!

 

Що робити, якщо вкусив кліщ

Не варто мазати кліща олією, слиною або спиртом

У народі вважають, що можна перекрити кліщу можливість дихання через дихальця на тільці, обмазавши його з усіх сторін однієї з цих чудодійних субстанцій. Отже, кліщ не зможе дихати і відвалиться сам. М яко кажучи, наука цього не підтверджує. Що робити, якщо людину вкусив кліщ? Не чекайте, поки кліщ задихнеться і відвалиться, але постарайтеся видалити його відразу після виявлення. Зробити це можна за допомогою звичайної нитки або спеціального пристрою, який продається в аптеці. При цьому намагайтеся витягнути кліща цілком, не відірвавши йому голову: саме в ній знаходяться залози, у яких може міститися вірус. Якщо голову все-таки відірвали, видаліть її голкою, як скалку. Зрозуміло, голку перед цим потрібно продезінфікувати.

Не тисніть кліща. І не викидайте його!

Що робити в домашніх умовах, якщо ви виявили, що вас вкусив кліщ? Покладіть його в баночку або флакончик або контейнер, в якому його можна довезти до лабораторії і здати на аналіз. Краще всього зробити це в той же день, але якщо такої можливості немає, зберігати кліща в закритій ємності можна до 3 днів. Чому це важливо? Тому що кліщ може бути переносником величезної кількості вірусних захворювань, найнебезпечніші серед яких енцефаліт і бореліоз. До найбільш тяжких наслідків енцифаліту відносяться параліч, втрата зору і слуху. Якщо не лікувати бореліоз, можливі проблеми з суглобами, серцем, зором, слухом.

Не біжіть до інфекціоніста в той же день, коли виявили кліща

Зрозуміло, це можна зробити для власного спокою, але розумніше записатися на прийом, коли у вас на руках вже будуть результати дослідження кліща — через 2-3 дні. Якщо в кліща знайшли інфекційне початок, лікар призначить профілактичний курс антибіотиків (а при ймовірності кліщового енцефаліту — протиенцефалітний імуноглобулін).

Не здавайте кров на інфекції на наступний день після укусу кліща

У цьому немає ніякого сенсу. Зверніть увагу: навіть якщо зараження відбулося, антитіла в крові з’являться не відразу, а через 2-3 тижні. Щоб подивитися динаміку захисного відповіді організму, лікар може призначити повторний аналіз через 3 тижню після першого обстеження.

Не ігноруйте небезпечні симптоми, які можуть проявитися навіть через місяць

Якщо на шкірі з’явилася кільцеподібна еритема (почервоніння навколо місця присмоктування кліща) або протягом 3-30 днів підвищилася температура (до 38-40*С), відразу ж звертайтеся за медичною допомогою і обов’язково скажіть лікареві про укусі кліща, щоб лікування було відповідним.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.