Головна / Цікаво знати / Чому 8 березня потрібно відзначати, але не як “жіноче свято”

Чому 8 березня потрібно відзначати, але не як “жіноче свято”

Уже не перший рік в Україні тривають дискусії про те, чи варто залишати 8 березня вихідним. Голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович вважає, що вихідний у це свято треба скасувати, при цьому від відзначення 8 березня як дня боротьби за права жінок відмовлятися не варто, передає Радіо Максимум.

Володимир В’ятрович залишив у силі пропозицію про скасування вихідного на 8 березня. За його словами, зараз це свято відзначає значно менше людей.

“Я переконаний, що дуже швидко ми забудемо про це свято”, – пояснив Голова Інституту національної пам’яті. При цьому він вважає, що 8 березня має відзначатись, але не як “жіноче свято”, а як день боротьби за права жінок. Саме такий сенс мала ця дата раніше.

Проблема із дотриманням прав жінок в Україні залишається, тому саме такий акцент потрібен нам сьогодні у цьому дні. Це першопочатковий сенс 8 березня, який у цю дату закладався. Цей формат передбачає не свято, а лише як черговий привід порушити тему дотримання прав жінок і звертає увагу на боротьбу жінок за свої права. 8 березня – це день, коли треба про це вкотре нагадати, – наголосив В’ятрович.

Водночас історик переконаний, що 8 березня не повинен мати статус вихідного дня.

“Статус вихідного, який надали цьому дню в радянські часи, позбавляє цей день будь-якого правозахисного змісту, який він повинен був мати. І, крім того, цей день є вихідним у кількох країнах світу, таких як Росія та Північна Корея, а також ще у кількох африканських країнах”, – додав історик.

Він пояснив, що й надалі виступатиме за те, щоб законопроект про скасування вихідного 8 березня було ухвалено.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 × 1 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!