Головна / Цікаво знати / Чому варто встановити мультизональні кондиціонери?

Чому варто встановити мультизональні кондиціонери?

Для офісних будівель не так просто підібрати систему кондиціонування, як здається на перший погляд. Багато власників купують традиційні спліт системи, але незабаром стикаються з безліччю проблем – немає можливості масштабування системи, необхідно встановлювати кілька зовнішніх блоків, щоб створити комфортний температурний режим в кожному кабінеті. Ще складніше забезпечити рівномірне охолодження в просторах open-space. Кращим вибором стануть мультизональні кондиціонери, вони позбавлені цих недоліків.

Проектування систем кондиціювання в офісних будівлях

На етапі будівництва проектувальники можуть передбачити наявність канальної вентиляції з великим зовнішнім блоком, розташованим, найчастіше, на даху. Такий підхід краще установки побутових кондиціонерів в кожен кабінет, але теж має свої недоліки – занадто велику температурну втрату холодоагенту через значної протяжності магістралі. Крім того, вбудовані кліматичні системи більш галасливі, вони швидше підходять для виробничих приміщень, ніж для офісу.

Мультизональні кондиціонери:

  • простіше в монтажі – вони мають всі переваги канальних, але позбавлені їх недоліків;
  • система легко масштабується, наявність одного зовнішнього модуля для 40 внутрішніх блоків дає можливість розширювати зону «покриття»;
  • вимагають менше витрат електроенергії через використання єдиної магістралі;
  • дають можливість управляти всім комплексом одночасно (встановити в кожному окремому приміщенні один температурний режим з точністю до градуса, запланувати включення і відключення устаткування по таймеру).

На відміну від канальних комплексів, мультизональні кондиціонери не вимагають створення спеціальних трубопроводів. Це особливо актуально в будівлях з низькими стелями, невеликою площею окремих кабінетів або кімнат (менш 30-35м2), де вентиляційні канали неможливо заховати за декоративними коробами.

Обслуговування мультізональних систем

Обслуговування, на відміну від окремих кондиціонерів, в мультізональних системах простіше:

зовнішній блок один, а значить знайти можливі неполадки і провести профілактичне обслуговування простіше;
внутрішні блоки однакові, запчастини до них взаємозамінні;
немає необхідності купувати різні витратні матеріали.

Крім того, обслуговування проводить один сервісний центр, фахівець знає тонкощі налаштування, вміє грамотно провести діагностику і ремонт.
опалення приміщень

Мультизональні кондиціонери підходять і для опалення приміщень, однак варто уважно вивчити інструкцію. Для будівель, де немає додаткового обігріву, необхідні інверторні моделі.

Якщо ж при зведенні будівлі було виконано проектування теплових насосів, опалення успішно функціонує, фахівці рекомендують зупинити вибір на більш дешевих класичних системах, без інвертора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

1 + 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!