Цікаво знати

Чому варто встановити мультизональні кондиціонери?

Для офісних будівель не так просто підібрати систему кондиціонування, як здається на перший погляд. Багато власників купують традиційні спліт системи, але незабаром стикаються з безліччю проблем – немає можливості масштабування системи, необхідно встановлювати кілька зовнішніх блоків, щоб створити комфортний температурний режим в кожному кабінеті. Ще складніше забезпечити рівномірне охолодження в просторах open-space. Кращим вибором стануть мультизональні кондиціонери, вони позбавлені цих недоліків.

Проектування систем кондиціювання в офісних будівлях

На етапі будівництва проектувальники можуть передбачити наявність канальної вентиляції з великим зовнішнім блоком, розташованим, найчастіше, на даху. Такий підхід краще установки побутових кондиціонерів в кожен кабінет, але теж має свої недоліки – занадто велику температурну втрату холодоагенту через значної протяжності магістралі. Крім того, вбудовані кліматичні системи більш галасливі, вони швидше підходять для виробничих приміщень, ніж для офісу.

Мультизональні кондиціонери:

  • простіше в монтажі – вони мають всі переваги канальних, але позбавлені їх недоліків;
  • система легко масштабується, наявність одного зовнішнього модуля для 40 внутрішніх блоків дає можливість розширювати зону «покриття»;
  • вимагають менше витрат електроенергії через використання єдиної магістралі;
  • дають можливість управляти всім комплексом одночасно (встановити в кожному окремому приміщенні один температурний режим з точністю до градуса, запланувати включення і відключення устаткування по таймеру).

На відміну від канальних комплексів, мультизональні кондиціонери не вимагають створення спеціальних трубопроводів. Це особливо актуально в будівлях з низькими стелями, невеликою площею окремих кабінетів або кімнат (менш 30-35м2), де вентиляційні канали неможливо заховати за декоративними коробами.

Обслуговування мультізональних систем

Обслуговування, на відміну від окремих кондиціонерів, в мультізональних системах простіше:

зовнішній блок один, а значить знайти можливі неполадки і провести профілактичне обслуговування простіше;
внутрішні блоки однакові, запчастини до них взаємозамінні;
немає необхідності купувати різні витратні матеріали.

Крім того, обслуговування проводить один сервісний центр, фахівець знає тонкощі налаштування, вміє грамотно провести діагностику і ремонт.
опалення приміщень

Мультизональні кондиціонери підходять і для опалення приміщень, однак варто уважно вивчити інструкцію. Для будівель, де немає додаткового обігріву, необхідні інверторні моделі.

Якщо ж при зведенні будівлі було виконано проектування теплових насосів, опалення успішно функціонує, фахівці рекомендують зупинити вибір на більш дешевих класичних системах, без інвертора.

Голос Сокальщини на GoogleNews