Цікаво знати

ЧОРНОБИЛЬ: 33 РОКИ ПІСЛЯ КАТАСТРОФИ

26 квітня 1986. Саме в цей день сталася найбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30-40 разів більшою, ніж при вибуху атомної бомби в Хіросімі. Одразу після аварії майже 8,5 млн людей були опромінені, близько 155 тис кв. км територій було забруднено, з них 52 тис кв. км – сільськогосподарські землі.

Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Серед них були сотні сокальчан, які добровільно зголосилися прийти на допомогу в умовах невідомої на той час небезпеки. На жаль, це коштувало їм підірваного здоров’я, а багато кому і життя.

На сьогоднішній день в управлінні соціального захисту населення Сокальської РДА на обліку перебувають 224 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи з них:

– 25 осіб – 1 категорії;

– 82 особи – 2 категорії;

– 62 особи – 3 категорії;

– 45 дітей постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС;

– 3 особи, які працювали за межами зони відчуження серія Г;

-7 дружин померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою.

У квітні виплачено одноразову матеріальну допомогу особам, постраждалим від Чорнобильської катастрофи, в розмірі 500,00 грн. на особу з коштів, передбачених Програмою соціального захисту окремих категорій населення Сокальського району на 2019рік. 17 ліквідаторів на ЧАЕС, які мають інвалідність, отримають щорічну разову грошову допомогу до 5 травня з держбюджету в розмірі: І група – 3850,00грн., ІІ група-3400,00 грн., ІІІ група – 2950,00грн.

В 2019 році поступило 7 заяв в потребі оздоровлення, на що виділено з державного бюджету 43,8 тис. грн., та місцевого бюджету 7,3 тис. грн., що дасть можливість 100% охопити оздоровленням даних осіб.

На 2019 рік на виплату компенсації за придбання медикаментів та зубопротезування з обласного бюджету виділено 103,8 тис. грн. на рік / 8,6 тис. грн. в місяць. (станом на 01.04.2019 використано 27,7 тис. грн..)

Держава усвідомлює, що ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС потребують розширених медичних послуг та особливого соціального захисту. Тому і надалі буде підтримувати систему пільг та медико-профілактичних заходів для ліквідаторів та працювати над її вдосконаленням. Турбота про людей, які ціною власного здоров’я врятували від наслідків аварії мільйони співвітчизників, – це обов’язок не лише держави, а й усіх українців.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

twelve − 6 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.