Цікаво знати

Що робити і як харчуватися, щоб схуднути? 7 правил від дієтологів

Не голодувати, не захоплюватися екстремальними і швидкими дієтами, не виснажувати себе фізичними вправами і не відмовлятися від корисних речовин – чотири «ні», яких варто дотримуватися всіх, хто піклується про своє здоров’я і фігуру.

А ось що робити, щоб скинути набридлі кілограми? Ми зібрали кілька порад від дієтологів.

Не займайтеся самолікуванням! Але пам’ятайте: поставити діагноз та призначити лікування може лише лікар.

Не відмовлятися від вуглеводів

Незважаючи на те, що в деяких випадках повна відмова від вуглеводів і часткова заміна їх жирами дійсно допомагає схуднути, повна відмова від них – не найкраща ідея. Справа в тому, що метаболіти, які утворюються в результаті вуглеводного обміну, необхідні для переробки жирів. Якщо ви повністю відмовитеся від вуглеводів, в якийсь момент організм просто не зможе спалювати жир. І заради чого тоді всі страждання?

Не позбавляти себе солодкого

Не такий страшний цукор, як його ультра-рафінована форма – саме те, що ми отримуємо, коли їмо продукти з доданими цукроми. Тому відмінним рішенням буде відмова або хоча б сильне скорочення продуктів з доданим цукром, а ось натуральний, що міститься у фруктах або молочних продуктах – не тільки нешкідливий, але і необхідний нашому організму. Зрештою, саме глюкоза – джерело енергії для мозку.

Жодних екстремальних дієт!

Працюють, але недовго і погано. По-справжньому жорстка дієта дозволить скинути трохи ваги – але ефект буде нетривалим. А найгірше в тому, що екстремальні дієти завжди впливають на обмін речовин: у найкращому разі скинуті кілограми просто повернуться через деякий час. У найгіршому – вам може знадобитися допомога ендокринолога та тривала робота над відновленням метаболізму.

Їжте фрукти

У більшості дієт фрукти або заборонені зовсім, або з обмеженням – можна тільки ті, в яких низький вміст цукру. Але фрукти – це цілісні продукти, які містять не тільки цукор, а й клітковину, необхідну для травлення, а також антиоксиданти. Якщо знати міру і не переїдати, фрукти можна їсти щодня – і не боятися ні за здоров’я, ні за фігуру.

Відмовтеся від солодких напоїв

Найшкідливіша і небезпечна для здоров’я – це не їжа, а напої. Солодкі газовані напої дуже небезпечні для здоров’я і фігури: в одному літрі кока-коли міститься 16 чайних ложок цукру – це дуже багато. І напої, в  яких цукор замінений на підсолоджувачі, не набагато краще: дослідження неодноразово підтверджували зв’язок між вживанням таких напоїв і більш високим ризиком розвитку захворювань серцево-судинної системи, а також деяких форм раку.

Правильно скорочувати калорії

Широко рекомендована «норма» в 1200 калорій на день—це прямий шлях до ефекту йо-йо, коли набрані кілограми повертаються, а також порушення обміну речовин. Щоб підібрати максимально здорову норму, яка дозволить худнути, не голодуючи, дієтологи радять розраховувати калорійність свого звичного раціону протягом тижня, а потім скоротити його на 5-10 відсотків. Цього буде цілком достатньо для схуднення – за умови, що ви дотримуватиметеся нової норми достатньо часу.

Не сідати на дієту, а змінювати харчові звички

Найкраща дієта, стверджують дієтологи, та, яку ви зможете витримувати, не відчуваю стресу. Від найефективнішої не буде ніякого користі, якщо ви зірветесь через тиждень. Сенс не в тому, щоб обмежити себе в харчуванні на якийсь час, а потім повернутися до колишніх звичок – по-справжньому працює лише перебудова всього раціону та харчових звичок.585627480

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.