Головна / Цікаво знати / Що для нас є вода?

Що для нас є вода?

Сокальський район багатий на водні ресурси. Річки, протяжністю 380 км, Солокійське водосховище, 144 ставки та водойми, 28 джерел, а ще потічки, струмки, канали, які потребують нашої уваги та догляду. Спеціалісти Сокальського управління водного господарства постійно проводять обстеження стану водних об`єктів.

Основною водною артерією, яка протікає по території Сокальського району, є транскордонна річка Західний Буг, її протяжність районом  58 км. Найбільшими річками Сокальщини є: Солокія, Рата, Болотня, Спасівка, Варежанка, Желдець, Драганка, Красносілка, Білий Стік. Наше управління обслуговує 229,1 км річок, проводить доглядові та ремонтні роботи. Нині досить гостро стоїть проблема фінансування робіт в прибережних захисних смугах. Управління запропонувало до розгляду та затвердження "Заходи поліпшення екологічного стану річок басейну Західного Бугу у Сокальському районі у 2012-2015 роках та орієнтований обсяг їх фінансування", в яких, зокрема, передбачається встановлення прибережних захисних смуг довкола водойм та вздовж річок.

Передача ставків в оренду  важливий фактор забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення. У нашому районі в оренду надано 41 ставок, а шість  у постійне користування. Укладено 16 договорів оренди водних об`єктів загальнодержавного значення. Всупереч чинному законодавству, ще не всі орендарі почали процедуру укладання таких договорів.

Унікальний дар природи  джерела. Хто не смакував чистою, холодною джерельною водою? Працівники управління розчищають та упорядковують джерела, беруть участь в усіх природоохоронних акціях.

Цьогоріч природа піднесла нам несподіванку  сніжну весну, що може призвести до значного підняття рівнів води у річках. Щоб запобігти виникненню надзвичайної ситуації в період весняної повені, в управлінні затверджений план дій щодо підготовки і пропуску льодоходу, повені та паводків у 2013 році. Спеціалісти проводять роз`яснювальну роботу щодо очистки прибережних захисних смуг і русел річок, потічків та водовідвідних каналів від твердих побутових відходів (сміття), залишків дерев та кущів, недопущення захаращеності кюветів, підмостових отворів та водовипускних труб побутовим сміттям. Надіслано листи головам місцевих рад щодо вжиття всіх запобіжних заходів для своєчасного захисту населення, господарських об`єктів, комунікацій та сільськогосподарських угідь від шкідливої дії води.

Для забезпечення безаварійного пропуску льодоходу та весняної повені працівники управління проводять розчистку русел річок і каналів від нанесених водою дерев, кущів та інших сторонніх предметів, очистку гідротехнічних споруд від снігу та льодових заторів, вирубку чагарників.

Колектив управління зосереджує зусилля на виконанні заходів з питань раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів. Ми беремо участь у розробці та реалізації програм щодо екологічного покращення водних об`єктів.

Переконана, що кожен повинен задуматися, чи все від нас залежне ми робимо для збереження та охорони водних ресурсів?

Ольга КРАВЕЦЬ,
начальник відділу водних ресурсів Сокальського управління водного господарства.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

4 × five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!