Період експлуатації каналізаційних систем багато в чому залежить від матеріалу, використаного для виробництва труби. Зараз основна частина труб, монтованих ще близько сорока років тому, виходить з ладу і потребує заміни. Замість труб зі сталі все частіше застосовуються вироби з пластику, один з подібних сучасних варіантів – ПВХ-вироби.
Труби нового покоління
Каналізаційні труби з ПВХ відрізняються від сталевих виробів високими експлуатаційними параметрами, що відповідають сьогоднішнім вимогам, які пред'являються до каналізаційних систем. Такий попит на ПВХ-вироби можна пояснити абсолютними достоїнствами, серед яких особливо виділяються:
відмінні параметри міцності, тривалий період використання;
легкість, швидку вантаження і монтаж;
з'єднуються просто, швидко, не потрібно спеціалізоване обладнання;
високий рівень стійкості до агресивного середовища, температурних перепадів і променям сонця;
превосходно пропускають вміст і можуть самостійно очищатися;
антикорозійні;
можна прокласти зовні і всередині;
внутрішня поверхня гладка;
низька вартість.
Примітно, що каналізація, зібрана з конструкцій із пластику буде засмічуватися набагато рідше, якщо порівнювати з чавунною конструкцією. Зручно, що після монтажу труби ПВХ фарбувати або якось обробляти не потрібно. У складі виробів з поліхлорвінілу мається хлор, так що подібні конструкції можуть затухати самостійно, а значить, пожежа можна ліквідувати дуже швидко.
Види каналізаційних ПВХ-виробів
На ринку представлена величезна кількість варіантів труб, для полегшення вибору гост ділить їх на кілька груп. До них відносяться труби для:
систем всередині будинку;
установки зовнішніх систем;
застосування в напірної системи каналізації.
Як правильно вибрати?
Під час вибору труб для каналізації важливо враховувати такий параметр, як товщина стінки. Тут вкрай важливо підібрати достатню міцність стінок для об'єму рідини, який проходитиме по ній, а також різні можливі впливи механічного характеру з боку зовнішнього середовища. З цих причин необхідно в процесі вибору труб для каналізації брати до уваги пару параметрів, а саме, діаметр внутрішньої частини, який зможе витримати планований обсяг рідини, а також товщину стінки для більшої надійності.
Для внутрішньої каналізації використовуються пластикові вироби сірого кольору, у них гладкі стінки, з'єднання – в розтруб. Для зовнішньої каналізації підходять оранжеві або жовті труби, вони можуть використовуватися в більш складних умовах, тому їх стінки товщі. Такі труби морозостійкі, що не розтріскаються навіть при абсолютному промерзанні, можуть витримувати сильне стиснення.
Каналізаційні ПВХ-труби є практичним і дешевим варіантом, вони універсальні і ідеально підійдуть для будь-яких систем. Низька ціна ніяк не впливає на якість матеріалу, так що ПВХ-вироби служать тривалий час, не потребують специфічному монтажі та особливих експлуатаційних умовах.