Не треба заплющувати очі на реальні факти і вмовляти себе не звертати уваги на насильство. Адже тільки в минулому році ми склали 144 адміністративні протоколи за ст. 173-2 КУпАП (насильство в сім’ї). Тож тримайте напохваті номери телефонів Вашого дільничного інспектора міліції. Важливо, щоб ці номери знали Ваші діти та родичі: якщо виникне потреба, невідкладно телефонуйте і вимагайте термінового втручання.
Якщо Вам заподіяли тілесні ушкодження, обов’язково зверніться у медичні заклади. Ви не лише пройдете курс лікування, а й отримаєте медичні висновки, які є вагомим доказом у суді.
Найбільш виваженим виходом з деяких ситуацій є втеча. Цей крок варто ретельно підготувати, заздалегідь зібравши валізу з речами першої необхідності та документи, обдумати варіант втечі, тимчасовий притулок. Якщо близькі готові допомогти Вам у боротьбі з домашнім насильством, домовтеся з ними про спільні дії в складній ситуації. Йдеться, зокрема, про тимчасовий притулок для Вас та Ваших дітей. Подумайте, як обмежити Ваше спілкування з кривдником після розлучення і вберегти від нього Ваших дітей.
Олександр СІДЕЛЬНИК,
начальник СДІМ Сокальського РВ ГУ МВСУ у Львівській обл., капітан міліції.