Цікаво знати

Щоб не було пожеж…

Складна ситуація з пожежами, травмуванням та загибеллю на них людей склалася як по всій Україні, так і на Сокальщині. Незважаючи на заходи, що вживаються з метою посилення пожежної безпеки, стан протипожежного захисту об'єктів та населених пунктів залишається у нас на низькому рівні.

Протягом дев'яти місяців 2014 року на території Сокальського району виникла 81 пожежа проти 71 за аналогічний період минулого року. За цей час внаслідок пожеж загинули дві особи. Прямі збитки від пожеж склали 1,8 млн. грн., побічні – 3,4 млн. грн. Підрозділи Сокальського РС ГУ ДСНС України в Львівській області врятували матеріальних цінностей на суму 15,6 млн. грн. Пожежі знищили та пошкодили 56 будівель. Знищено 83 тонни грубих кормів. Всі ці випадки сталися в житловому секторі.

Пожежі виникали з таких причин: коротке замикання електромережі – 14 пожеж (прямий збиток склав 915 тис. грн., побічний – 1,36 млн. грн.); порушення правил монтажу та експлуатації печей – 1 (10 тис. грн., 33 тис. грн.); необережне поводження з вогнем – 60 (169 тис. грн., 1,75 млн. грн.); дитячі пустощі з вогнем – 2 (20,5 тис. грн., 68,5 тис. грн.).

Жертвами вогню стають, як правило, пристарілі одинокі люди та пенсіонери, яким мало уваги приділяють органи соціального захисту, житлово-комунальні служби та місцева влада. З настанням осінньо-зимового сезону спостерігається тенденція збільшення кількості пожеж, особливо у житловому секторі.

Основна кількість пожеж, які виникли в районі за десять місяців цього року, сталася в приватному житловому секторі. Так, 1 жовтня, о 7. год. 01 хв., надійшло повідомлення про пожежу в м. Сокаль по вул. Тартаківській, де горіла цегляна безгосподарська будівля розміром 25х5 м, крита шифером. Під час гасіння пожежі виявлено труп Сергія М., 1974 р. н. Вогонь знищив дах на площі 85 кв. м. Будівлю врятовано. Пожежу ліквідовано о 8 год. 17 хв. Того ж дня, о 14 год. 39 хв., нам повідомили про пожежу в с. Гута, в цегляному житловому будинку розміром 8х7 м, критому шифером,який належить Марії Г., 1962 р. н. Вогонь знищив диван. Пожежу ліквідували до прибуття пожежно-рятувального підрозділу.

Кожного року з настанням осінньо-зимового періоду стан протипожежного захисту ускладнюється. Збільшується кількість пожеж від опалювальних приладів та необережного поводження з вогнем. 

В осінньо-зимовий період необхідно перевірити стан пожежної безпеки виробничих, складських та інших приміщень, вилучити пожежонебезпечні електронагрівальні прилади, заборонити використання відкритого вогню для відігрівання замерзлих водогінних та опалювальних систем, визначити відповідальних за дотриманням протипожежного режиму, забезпечити справність приладів опалення, електроустановок, заборонити експлуатацію несправних приладів опалення та саморобних еклектро-нагрівальних приладів. А також перевірити технічний стан розташованих на об'єктах автоматичних систем пожежної сигналізації та пожежогасіння, внутрішнього і зовнішнього протипожежного водогону та інших джерел водопостачання, підготувати їх до експлуатації в умовах низьких температур.

Олег ТИМЧАК, начальник Сокальської РС ГУ ДСНС України у Львівській області, підполковник служби ЦЗ. 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews