Цікаво знати

Щоб тут завжди лунали дзвінкі голоси малечі…

Відчинивши двері Угнівського дитячого садка, подумала, що потрапила в казку. Різнокольорові шпалери, дитячі малюнки, квіткові та іграшкові композиції  все це приваблює малят. Мене привітно зустріла завідувач Угнівської дошкільної установи Наталія Магулка, яка пояснила, що в садочку якраз триває концерт до Дня матері: виступають старша і середня групи. І справді, в актовому залі не було де яблуку впасти: на виступи діток прийшли подивитися їхні батьки, дідусі, бабусі, сестрички, братики. Дошкільнята співали, танцювали, декламували вірші, всі були одягнені в українські строї. 

У двоповерховому будинку дитячого садка затишно і чисто, зроблено сучасні ремонти. Малюки почуваються, ніби вдома. Як розповіла завідувач Наталія Магулка, на цій посаді вона недавно  лише чотири роки, та за цей час вдалося зробити чимало. 

Дитсадок кардинально змінився, кілька років тому тут про ремонт лише мріяли, а нині всі приміщення капітально відремонтовані, проведено каналізацію, придбано нову пральну машинку, облаштовано пральну кімнату, капітально відремонтували харчоблок, замінили підлогу, встановили новий дах з металопрофілю. В актовому залі, групах перебування дітей нині сучасні меблі та нові іграшки. 

Оскільки приміщення спалень невеликі, то міський голова разом з вихователями та батьками довго мудрували, як же розставити ліжка, щоб на всіх вистачило місця. І знайшли вихід  закупили двоярусні, для старших груп, що суттєво зекономило площу і дозволило більшій кількості дітей відвідувати садочок. Все це вдалося зробити спільними зусиллями керівництва дошкільного закладу, міської ради, спонсорів та батьків. Аби зекономити, купували матеріали, а ремонти проводили вихователі, батьки. Зроблено чимало, а ще скільки планів… За наявності коштів в Угнівському дитсадку планують відремонтувати фасад, коридори, облаштувати склад для продуктів харчування.

Нині дошкільний заклад відвідують 65 дітей, яких виховуємо у трьох різновікових групах. Малюків доглядають вихователі Мирослава Гнатишин, Надія Рибій, Тетяна Садовська, Ольга Лінинська, Галина Іваник, Діана Будункевич. Найважче з ясельною групою, бо дітки маленькі, для них у садочку все нове й невідоме, вони часто не хочуть відпускати маминих рук. Доводиться забавляти, вчити дружити з ровесниками. А декого треба ще й годувати, одягати, але вихователі та їхні помічники справляються. Є сім'ї, які по кілька дітей приводять до нас у садочок, це  Шутовичі, Мазури, Форисі, Ніколини та інші. Цьогоріч дванадцятеро діток зі старшої групи підуть до школи. На їх місце прийдуть нові маленькі угнівчани, а також дітки з сусідніх сіл  Піддубного, Заставного, Михайлівки, Карова. Всі малюки в садочку, черги немає,  розповіла Наталія Магулка.

…А тим часом у кухні над каструлями і тарілками "чаклувала" кухар Катерина Павлечко. Цього дня малюків частували на обід пшеничним супом, картоплею з м'ясом, компотом. Один день перебування дитини у садочку коштує 13.50 грн. для середньої та старшої груп, 13.00 грн.  для ясельних діток, з них 6.75 грн. та 6.00 грн.  це батьківська плата.

 Ми, батьки, тішимося, що наші дітки відвідують Угнівський дошкільний заклад, де їм затишно. Вони доглянуті, нагодовані, вчаться спілкуватися з однолітками, після виховання у садочку їм легше адаптовуватись у школі. Наші хлопчики та дівчатка не завжди хочуть ввечері повертатись додому, так їм добре у садочку,  розповіла голова батьківського комітету Галина Мазник.

Покидаючи дошкільний заклад, побажала працівникам Угнівського дитячого садка, щоб тут завжди лунали дзвінкі голоси малечі й щороку поповнювались їх ряди.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

fifteen − 13 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.