Головна / Цікаво знати / Чим обробити стіни з осб всередині будинку своїми руками
дом из осб плиты

Чим обробити стіни з осб всередині будинку своїми руками

Бажано, щоб монтаж ОСБ на стіни проводили фахівці. ОСБ (орієнтовано-стружкова плита) – це матеріал, який завоював популярність у сфері будівництва та оздоблення будинків. Він відрізняється великою кількістю достоїнств, які дозволяють використовувати його у зовнішній обробці житла, в обшивці внутрішніх стін і конструюванні перегородок в процесі перепланування. З огляду на зростання попиту на цей матеріал, варто розглянути, які переваги ОСБ плит і де їх застосовують, а також які способи обробки існують для даного матеріалу.

Переваги та недоліки ОСБ плит

На думку будівельників, обробка стін плитами ОСБ має ряд переваг:

  • У порівнянні з іншими матеріалами, які продаються в листах, стіни з ОСБ коштують відносно недорого.
  • Спосіб виготовлення передбачає стійкість до пошкоджень, що забезпечує мінімум дефектів в процесі виробництва, транспортування і після установки.
  • Вони відрізняються невеликою вагою, тому монтаж плит на стіни не несе великого навантаження на несучі конструкції. Також за рахунок легкості ці плити легко переносити з місця на місце і встановлювати своїми руками.
  • Ці плити привабливо виглядають самі по собі. Існує кілька варіантів додаткової декоративної обробки.
  • Цей матеріал стійкий до вологи, гниття, зараження грибком і малоцікавий для комах.
  • Міцність структури плит не заважає їх свердлити або обробляти іншим способом.

Всі ці властивості роблять матеріал придатним для зовнішніх і внутрішніх робіт. Однак при виборі варто звернути увагу на репутацію виробника. Деякі фірми заради економії не дотримуються технології, тому їх продукція виявляється неякісною з точки зору екології. Такі плити можуть виділяти шкідливі речовини. Будь-яка продукція ОСБ не пропускає вологу і пар, тому в приміщеннях з такою обробкою варто подбати про гідну вентиляції.

Області застосування

Виділяють два основних способи роботи з ОСБ плитами. По-перше, це чорнова обшивка основної стіни всередині або зовні. Цей варіант дозволяє зменшити кількість стиків, вирівняти стіну і зробити її більш міцною. Щоб досягти таких результатів, варто врахувати ряд моментів:

  • Кріплення матеріалу здійснюється через 30 см в проміжних ділянках і вдвічі частіше в місцях стиків.
  • Зовнішні краї прикріплюються до стіни кожні 10 см на відстані не менше 10 см від кінця листа.
  • Для вентиляції між ними залишають зазори, які потім заповнюють герметиком. Це один з основних способів забезпечення вентиляції для зовнішніх стін.
  • При обробці стіни з ОСБ плит варто подбати про захист від вітру і зайвої вологості. З урахуванням особливостей матеріалу для роботи зовні варто скористатися супердифузійної мембраною, для оздоблення всередині стане в нагоді фольгований поліетилен.

По-друге, щоб змінити планування кімнат, можна змонтувати перегородки з ОСБ. Для цього використовується установка на дерев’яний або металевий профілі. Подібним чином кріплять гіпсокартон. Відмінністю перегородок з ОСБ є стійкість цього матеріалу до деформації, тому такі елементи інтер’єру не прогинаються під вагою власної ваги і надійніше захищені від тріщин і інших ушкоджень.

Перегородка ОСБ на дерев’яному профілі

Оскільки в основу матеріалу включена деревина стружковими фрагментами, то при виготовленні плит ОСБ вони покриваються спеціальним складом. У нього входять смоли, віск або парафін. Він не тільки надає скріплювальний дію, але й надає поверхні рівність і гладкість, тому додаткова обробка стін ОСБ пов’язана з додатковими труднощами. По-перше, зовнішній шар не відрізняється сцепляющими властивостями. По-друге, деякі компоненти містять жир і інші речовини, які можуть просочитися крізь зовнішні оздоблювальні роботи і зіпсувати кінцевий вигляд, тому слід розглянути варіанти декоративної обробки матеріалу, перш ніж обробляти стіни з ОСБ всередині будинку.
Оздоблення фарбою або лаком

Фарбування або лакування стін є одним з бюджетних способів обробки стін кімнат. Але щоб шари лягли рівно, і в подальшому не виникло неприємних сюрпризів, варто врахувати ряд моментів.

Спочатку потрібно оглянути всі місця кріплення плит на предмет не до кінця забитих цвяхів або закручених саморізів. Такі дрібні недоробки можуть привести до прояву іржавих плям крізь фарбу. У випадку з цвяхами варто скористатися добойником, оскільки при роботі з молотком не тільки не буде достатньої результату, але і постраждає обшивка стін.

Якщо планується, що внутрішні стіни будуть пофарбовані, для обробки стиків варто скористатися акриловим герметиком, оскільки на силіконовий вид фарба лягає недостатньо добре.

Обов’язковим етапом роботи є грунтовка поверхні. Вона забезпечить матеріалу великі зчіплюючі властивості. Крім того, на підготовлену поверхню шар ляже більш рівно і дасть відповідний ефект. Після першого шару грунтовки необхідно звернути увагу на стан ворсу. Після такої обробки він може піднятися, і стіна втратить рівність.

Щоб виправити цей недолік, поверхня необхідно обробити наждачним папером і нанести ще один шар грунтовки. Після цього можна обробляти стіни приміщення лаком або фарбою. Залежно від вологості кімнати можна скористатися варіантом на Алкід або акрилі. У деяких випадках підійде і водоемульсійна фарба. Деякі будівельники рекомендують для стін акриловий лак.

Для надійності і естетичної краси покриття рекомендується наносити в 2-3 шари.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

two × five =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!