Данська рада у справах біженців (DRC) розпочала програму індивідуальної допомоги внутрішньо переміщеним особам направлену на вирішення конкретних проблем, які виникли внаслідок повномасштабної війни в Україні.
Мета програми: надання одноразової цільової фінансової допомоги незахищеним верствам населення з числа ВПО, які опинились у складних життєвих обставинах, та мають, принаймні, кілька з перелічених критеріїв:
- Вагітність / грудне вигодовування;
- Жінка / чоловік, які самостійно утримують родину;
- Особа похилого віку (60+), яка / який утримує неповнолітніх осіб;
- Особа з інвалідністю / або з гострими (нехронічними) медичними потребами;
- Особа, яка пережила гендерне насильство чи дискримінацію;
- Особа, яка пережила катування / викрадення / утримання під вартою / емоційне та психологічне насильство;
- Самотня літня людина, нездатна піклуватись про себе;
- Особа, яка проживає в тимчасовому напівзруйнованому / непридатному житлі або інших незадовільних умовах проживання;
- Особа, що втратила джерело постійного прибутку та не може його відновити або отримати соціальні виплати для забезпечення себе та родини;
- Особи з інвалідністю внаслідок війни;
- Особи, що постраждали внаслідок обстрілів.
Одноразова цільова фінансова допомога надається за умови, якщо особа не може отримати допомогу на вирішення своєї проблеми з інших державних чи недержавних джерел. Результатом наданої допомоги має бути вирішення принаймні однієї з існуючих проблем, до прикладу – возз’єднання родини, розлученої в результаті бойових дій; покриття витрат на нехронічні медичні потреби, які вирішать певну проблему; покращення умов проживання, що усуне ризики для життя і здоров’я людини.
Програма допомоги не передбачає задоволення базових потреб в їжі, лікування хронічних захворювань, оренди житла.
Аналіз потреб та можливість надання допомоги від DRC визначається виключно на основі персонального інтерв’ю зі співробітниками DRC.
Реєстрація випадків не відбувається за телефоном чи через інші канали зв’язку та проходить особисто під час моніторингових візитів працівників DRC
Контактні телефони: (095) 835 75 74, (067) 223 72 96, (050) 378 08 41