Цікаво знати

Де купити ЗБВ в Києві

Залізобетонні вироби використовуються людьми вже два століття, через весь цей час вони зазнали багатьох змін. Основні зміни торкнулися технології виробництва, а саме склад бетону і методи його використання. Раніше, через вартість, застосування ЖБ виробів було рідкістю, але зараз навіть неможливо уявити будь-яку споруду без них.
Залізобетонні вироби оточують людей всюди: панельні будинки, підземні комунікації, бордюри, промислові підприємства. До складу ЖБ виробів входить портландцемент, який зміцнюється арматурою з міцної сталі. ЗБВ можуть бути різних форм, що дозволяє застосовувати їх для різних об’єктів. Застосування ЗБВ також включає в себе будівництво стін, підготовку фундаменту і вставку перекриттів.

Що стосується типів ЗБВ, то найбільш популярними є палі. Найчастіше палі використовуються для підготовки фундаменту. Палі в свою чергу мають різні типи, вибір яких залежить від декількох критеріїв: кліматичні умови, стійкість до землетрусів і якість грунту. Крім палі, існують і інші типи:
– колони. Використовуються для установки опори при побудові будівлі;
– лоткові елементи. Використовують при побудові каналів в будівництві, як зовні, так і всередині;
– дорожні плити. Мають широку сферу застосування, починаючи від будівництва будинків і закінчуючи прокладанням аеродромів і доріг;
– фундаментні блоки. Використовуються для облаштування фундаментів стрічкового типу, підвалів і промислових будівель.

Після виготовлення, будь-який тип ЗБВ маркується, згідно з правилами ГОСТу. Маркування включає в себе інформаційне позначення і монтажні знаки. Маркування має такі компоненти:
– марка;
– товарний знак або назва підприємства, яке виготовило ЗБВ;
– штамп технічного контролю.

Крім цього, марка ділиться на три підгрупи:
– особливі якості;
– клас арматури, тип бетону;
– вид самого залізобетонного вироби.

До інформаційних позначень відносяться дата виробництва і вага (наноситься, якщо значення перевищує 500 кілограм). Монтажні знаки показують важливі місця для проведення монтажу, а саме: місце обпирання, центр ваги і верх самого ЗБВ.

Багато виробників залізобетонних виробів мають власний рецепт приготування бетону. Тому міцність бетону від різних виробників може істотно відрізняться. Головною перевагою ЗБВ є екологічна безпека. Навіть при високих температурах, бетон не виділяє шкідливих речовин. Залізобетонні вироби оточують людей всюди, і не несуть ніякої небезпеки.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

8 − five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.