Цікаво знати

День Розточчя – нове свято регіону

19 червня 2019 року Розточчя було включено до міжнародної мережі біосферних резерватів за програмою ЮНЕСКО «Людина та біосфера» (MAB) як транскордонний біосферний резерват. З нагоди першої річниці цієї історичної події цьогоріч польські представники керівного комітету ТБР «Розточчя» запропонували відзначати в цей день нове регіональне свято – День Розточчя.

2019 рік був записаний в історію нашого регіону як один із найуспішніших для реклами виняткової природної та культурної спадщини Розточанського краю. Багаторічні зусилля та послідовні дії України і Польщі увінчались успіхом – створенням Транскордонного біосферного резервату «Розточчя», ключовими складовими якого є природоохоронні території обох держав, серед них і Яворівський національний природний парк. Отримання статусу транскордонного біосферного резервату є визнанням на міжнародній арені визначних природних, ландшафтних і культурних цінностей регіону Розточчя та його значної ролі у загальній системі охорони середовища в Україні і Польщі.

Перебуваючи на хвилі цього успіху, Розточчя стає інтегрованим регіоном з чіткою ідентичністю та іміджем. Наступним етапом інтеграційного процесу є ініціатива створення Єврорегіону Розточчя. Це буде інститут, який, як і транскордонний біосферний резерват, матиме міжнародний характер і стане практичним інструментом для стійкого соціально-економічного розвитку регіону.

День Розточчя стане можливістю познайомитися з місцевими колоритом краю, насолодитися життєвою силою природи та культури Розточчя. Маємо надію, що всі регіональні органи самоврядування, установи та організації підтримають ініціативу Дня Розточчя. Кожен зможе відсвяткувати це свято по-своєму: туристичні поїздки, фестивалі народної творчості, майстер-класи традиційних ремесл, зустрічі, уроки про природу Розточчя та його історію, змагання – це лише приклади того, що може бути привабливим для відпочинку на Розточчі.

Ми сподіваємось, що День Розточчя стане нашою місцевою традицією та сприятиме розвитку транскордонного регіону, формування самобутності Розточчя на туристичній карті Польщі, України та Європейського Cоюзу.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

four + one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.