Головна / Цікаво знати / День Соборності – у жалобі

День Соборності – у жалобі

Ще жодного разу, починаючи з 1990 року, свято Соборності у нас в Сокалі не розпочиналося з панахиди. А у цьому році після молитви за Україну і український народ священики наших церков різних конфесій о. Ярослав Кащук, о. Ярослав Валюх, о. Василь Партика, о. Петро Звір, о. Михайло Назар, о. Володимир Жарський правили панахиду за нашими синами, які загинули у Києві від рук беркутівців, які діяли за наказом антиукраїнської диктаторської влади. Сумно, щоб на двадцять третьому році незалежності Української держави проливалася кров за нашу свободу, соборність і демократію. Це тривожне слово “війна”… Невже знову посягнули, вже начебто свої – не вороги, але ж яничари, на нашу незалежність?!

До присутніх на віче, приуроченому Соборності України зверталися духовні особи. Насамперед о. Ярослав Валюх зачитав Звернення Глави української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава Шевчука до вірних української греко-католицької церкви та всіх людей доброї волі з нагоди Дня Соборності України, і останніх кривавих подій, що сталися у Києві.

о. Ярослав КАЩУК, настоятель церкви св. ап. Петра і Павла:

– На національній ідеї виховувалися із покоління в покоління патріоти України. Нині наша Соборність у жалобі. Новомученики – за єдність, за свободу України. Двадцятирічний Сергій з Дніпропетровська, який прагнув тої свободи і загинув за неї. Немає більшої любові, як хто життя своє кладе за друзів своїх. Ці герої, які стоять у Києві, не думають про себе, вони думають за нас, за наших дітей і онуків….

о. Михайло НАЗАР, настоятель храму св. Миколая:

– Кожен з нас за покликом своїх сердець зібрався на цьому майдані. Сьогодні Україна переживає тяжкий час. І у ці дні духовенство завжди з народом, з нашими дітьми, які відстоюють незалежність України, відстоюють нашу свободу. Чому сьогодні діються такі протистояння,чому народ пішов на народ? Тому що наша влада, яка сіла на мішки з грошима, забула про Бога. Вони думають, що в такий безбожний спосіб зламають український народ. Але ні, бо з народом Бог, я не знаю, хто з ними… І перемога буде за нами. Мені хочеться сказати тій найвищій владі – покайтеся…

Володимир ЖАРСЬКИЙ, настоятель церкви Вознесіння Господнього:

– Ніхто не міг подумати, що влада застосує до нашого народу зброю. Народ, який мирно стояв на майдані майже два місяці, вони не почули. Пролиття людської крові ніхто не прощає. У Києві стоять наші діти, наші брати, які пішли проти озброєних беркутівців за нас з вами. Церква за народ і з народом. Ми молимося за наш український народ і щоб наша безбожна влада знала, що це їм не минеться…

Священики віталися з присутніми християнським вітанням "Христос рождається", а закінчували свої виступи українським привітом: "Слава Україні" – "Героям – слава".

Віче вів заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб, котрий нещодавно повернувся з Києва. Перед присутніми виступили голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк, міський голова Сокаля Богдан Зарічний, депутат районної ради, помічник народного депутата Степана Курпіля – Олег Кожушко, депутат Сокальської районної ради Богдан Трибушок, депутат Сокальської міської ради Юрій Товарянський. Усі виступаючі засудили дії влади щодо застосування зброї і сили до мирних людей, ті криваві події, які відбуваються у Києві, прийняття антиконституційних, диктаторських законів, закликали їхати до столиці України (майже 200 осіб з Сокальщини цими днями вирушили до Києва), звернулися до керівників райдержадміністрації покаятися, підтримали єдність, соборність України, Всеукраїнське об`єднання "Свобода" оголосило всенародну мобілізацію, створювати загони самооборони…

Ведучий віча Володимир Чуб зачитав заяву. І знову біля пам`ятника нашому Пророку багатоголосо зазвучав Державний гімн "Ще не вмерла Україна".

Оксана ПРОЦЬ.

Фото Ольги Романюк.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

12 − eleven =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!