Цікаво знати

День Святого Валентина – історія свята

Це свято увірвалось в наші оселі, заполонило студентські аудиторії, школи, крамниці зовсім недавно. І по телебаченню почали помпезно галасувати про "прекрасне європейське свято – день святого Валентина, день всіх закоханих". Тож 14 лютого всі раптом почали признаватись в коханні, дарувати подарунки, надсилати листи… Це свято відзначають студенти, дорослі, навіть діти.

То що ж такого зробив цей італієць Валентин, що його пошановує вся Європа?

Цей святий насправді жив на переломі II і III століть і був першим єпископом м. Терні (Італія). Там він і похований у базиліці, названій його іменем.

…В'їжджаємо в це місто з автостради, читаємо великий напис "Ласкаво просимо в Терні – місто святого Валентина". З розповіді душпастиря української громади о. Андрія Максимовича дізнаємося, що святий Валентин, будучи священиком, незважаючи на заборону імператора, таємно одружував солдатів римського імператорського війська, які бажали створювати родини і жити за християнськими законами. Потім дуже багато часу і уваги приділяв родинам і тим, хто готувався до цього. Отож, у Західній Церкві цей святий набув слави саме за ці якості, бо помер мученицькою смертю у в'язниці за те, що порушив наказ імператора не одружувати воїнів.

У м. Терні і в провінції св. Валентин завжди був у великій пошані, тому 14 лютого, у день його смерті, всі закохані пари приходять до його гробу і просять благословення на щасливе подружжя. Існує традиція, коли 14 лютого кілька сотень пар у присутності єпископа міста вступають у святу Тайну Подружжя і на святому гробі складають присяги вірності і любові один одному. А також багато пар відновлюють свої подружні присяги, проживши у шлюбі 1 рік, 5, 10, 25 і 50 років. Це незабутнє видовище, коли не одна сотня закоханих дають клятву вірності на все життя.

Тисячі християн приїжджають в цей час у м. Терні, щоб підтримати своїх друзів, родичів у їхньому виборі і самому помолитись на гробі св. Валентина. У місті в цей час вирує величезний ярмарок. А ввечері мерія міста влаштовує концерт і святкове шоу із феєрверків.

Дуже прикро, що це прекрасне свято і роль самого святого сучасне суспільство за допомогою мас-медіа сильно спотворило, а спритні торговці використовують виключно у своїх інтересах. І часто ці святкування виходять поза межі християнської моралі, руйнуючи унікальність і високу благородність подружжя. Бо міцність справжніх почуттів не можна виміряти вартістю ювелірної прикраси чи кількістю випитого шампанського. Бо сім'я – це головна клітина суспільства, якщо вона хвора, то хворе ціле суспільство і держава. Так говорив папа Іван
Павло II.

І все-таки, даруйте коханим усмішки, даруйте коханим теплі слова, даруйте коханим квіти! І не лише 14 лютого. А коли будете мати змогу побувати в Італії, провідайте базиліку св. Валентина у м. Терні. Святий Валентин благословить вашу родину.

Ганна РОСОЛЮК.
м. Сокаль.

Голос Сокальщини на GoogleNews