Цікаво знати

Депутати – «за» євроінтеграційні процеси

Минулої п`ятниці, 22 листопада, відбулися спільні позачергові сесії – двадцять п`ята районної ради і двадцять восьма Сокальської міської ради. Приводом сесій стало звернення депутатських фракцій Сокальської районної ради: політичної партії "Всеукраїнське об`єднання "Батьківщина", Конгресу українських націоналістів, політичної партії "За Україну!", Всеукраїнського об`єднання "Свобода" стосовно відмови влади від євроінтеграції. Таку ж позицію мали і фракції Сокальської міської ради. На спільну сесію прибули 45 депутатів районної ради і 19 – міської.

Голови Сокальської районної ради Ігор Дацюк та Сокальської міської ради Богдан Зарічний оголосили порядок денний з питанням: про неприпустимість відмови від євроінтеграції України, а також "різне". Після того як депутати обох рад обрали лічильні та редакційні комісії, проголосували за порядок денний, голова фракції Сокальської районної ради політичної партії ВО "Батьківщина" Василь Смолинець запропонував роботу сесій районної і міської рад перенести до пам`ятника Тарасові Шевченку, щоб і громадськість Сокаля могла почути позицію своїх народних обранців і приєднатися до них.

З державним знаменом та прапором Євросоюзу депутати прийшли до українського пророка Тараса Шевченка, – як завжди у непрості для української нації хвилини. Голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк звернувся до присутніх: "Закликаємо всіх до акцій громадської непокори, сказати своє рішуче слово у підтримку асоціації з Європейським Союзом. Пропонуємо депутатам Сокальської районної і Сокальської міської рад підтримати рішення про неприпустимість відмови від євроінтеграції. Відповідно до статті 43 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", враховуючи звернення депутатів фракцій, Сокальської районної ради, прийняти спільне рішення: звернутися до народу України, Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо неприпустимості призупинення підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом (звернення опубліковане поряд); звернутися до громадськості Сокальського району зі закликом підтримати євроінтеграційні процеси в Україні…"

Пропозицію до спільного рішення подав депутат Сокальської міської ради Юрій Товарянський: "Правоохоронним органам не чинити тиск на людей, які бажають поїхати в Київ, щоб висловити свою громадянську позицію", яку підтримали всі депутати.

Заступник голови Сокальської районної ради Володимир Чуб зазначив: "22 листопада 2004 року я разом зі своїми колегами, директорами шкіл, були в Києві на Майдані і відстоювали свободу і незалежність України. І знову сьогодні, 22 листопада, нам доводиться виходити на майдани для того, щоб захищати євроінтеграцію, поступ до Європи і прогресу. Сьогодні ми знову на вістрі часу, коли події є історичними і стояти осторонь не маємо права. Ми повинні підтримати оргкомітет, який займається євромайданом у Києві, і 24 листопада у столиці повинна бути делегація і від Сокальського району". Також він зачитав текст Звернення.

Сорок три депутати Сокальської районної ради підтримали рішення сесії і Звернення.

До присутніх на сесії і віче звернувся міський голова Богдан Зарічний: "Вчора урядом Азарова прийнято рішення про припинення роботи над угодою про асоціацію в ЄС. Це протизаконне рішення. Тому що є законодавство України, рішення Верховної Ради, які не можна скасовувати чи відміняти розпорядженням Кабінету Міністрів. Це також порушення прав більшості українців. Це серйозний удар по надіях і сподіваннях мільйонів українців  – мати нарешті гідне життя. Прошу не вірити тим брехливим заявам, що нам треба буде величезних ресурсів, щоб адаптувати економіку України до нових умов. Український народ в своїй історії переживав набагато складніші часи, але завжди виходив гідно з ситуації, яка складалася, і ставав ще сильнішим. І такі масові зібрання на майданах України свідчать про те, що ми можемо переламати ситуацію, яка склалася, і віримо в майбутнє України". Депутати Сокальської міської ради одноголосно підтримали спільне рішення і Звернення.

У «різному» були бажаючі висловити свою позицію. Голова Сокальської райдержадміністрації Наталія Карташова, зокрема, сказала: «Без сумніву, сьогодні Україна потребує економічних реформ. Без допомоги Міжнародного валютного фонду, без допомоги Світового банку нам буде дуже важко вийти з тієї ситуації, яка у нас сьогодні є. Нещодавно я повернулась із Києва, де разом з іншими головами адміністрацій брала участь в зустрічі з консулом Євросоюзу, який однозначно заявив, що місце України – в Європі. Європа готова прийняти Україну. Європа поставила перед Україною певні вимоги, які наша держава виконала, залишилось ще кілька. Я впевнена, що на саміті у Вільнюсі Україну буде представляти наш Президент Віктор Янукович і однозначно задекларує свою позицію, що Україна підпише угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Я також, як і ви всі, вірю у європейське майбутнє нашої держави». Від імені Асоціації голів сільських та селищних рад висловив думку і Волсвинський сільський голова Віктор Притулко: «Кожен з нас, місцевих голів, найперше, є господарником. Ми живемо проблемами людей. Уряд, на жаль, не бачить наших проблем, а це заробітчанство, безробіття, мізерні пенсії. Ми нещодавно повернулися з конференції у Польщі. Бачили прагнення європейців до зближення з українцями. Бачили їхній рівень життя. У Європі перш за все – порядок. Порядку хочемо й ми. Тому й прагнемо у Євросоюз. Ми підтримуємо розпуск уряду, який зрадив інтереси народу». Далі слово мав помічник народного депутата Степана Курпіля – Олег Кожушко: «Хто дав уряду право, після усіх напрацювань депутатів Верховної Ради, місії Кокса, Кваснєвського повернутися у зовсім інший бік, до Москви? Народ України такого права їм не давав. З великою повагою ми ставимося до наших європейських, американських партнерів, до нашої діаспори, які хочуть добра в Україні. Але нині вони не можуть допомогти народу України. Він сам собі має допомогти. І обрати достойну владу, бо ця – недостойна народу України. І перші кроки вже зроблено. Народ організовує майдани. І знову нам потрібна єдність». Від фракції ВО «Свобода» у районній раді виступив її голова Тарас Стародуб: «Перед Україною стоїть надзвичайно важливий вибір: або ми будемо рухатися вперед і розвивати свою незалежність, економіку, культуру, науку, або ми повертатимемося назад, на азійські простори. Якщо провести паралель, то нині такий період, який був у 1919 році, – всі спокійно спали, коли більшовики захопили Україну і на сімдесят років насадили нам своє радянське іго. Зараз ситуація в Україні залежить саме від нас, як ми відреагуємо на ті антиукраїнські дії українського уряду. Треба консолідувати свої зусилля, дати рішучий спротив діям цієї злочинної української влади. Голова обласної ради Петро Колодій збирає координаційну раду, яка буде організовувати поїздку людей на Київ. Закликаю всіх масово приєднатися до заходів громадянської непокори. І висловити свою позицію, щоб Україна була у Євросоюзі».

На цьому голова Сокальської районної ради Ігор Дацюк та голова Сокальської міської ради Богдан Зарічний закрили двадцять п`яту позачергову сесію Сокальської районної ради і двадцять восьму позачергову сесію Сокальської міської ради. Депутати обох рад та присутні сокальчани заспівали Державний гімн.

Оксана ПРОЦЬ.

Фото автора

Голос Сокальщини на GoogleNews