Головна / Цікаво знати / Для чого потрібен термостат газового котла?

Для чого потрібен термостат газового котла?

Якщо у вас в квартирі або в будинку встановлений газовий котел ГВП та опалення – ви, напевно, знаєте, що його роботу доводиться час від часу коригувати. Робиться це шляхом зміни температури теплоносія в системі вручну. Якщо на вулиці стає прохолодніше – вам необхідно заново коригувати режим роботи газового котла, щоб температура в приміщенні була максимально комфортною.

Комфортне тепло

Проблема в тому, що подібні переналаштування необхідно проводити протягом усього опалювального сезону, щоб у приміщенні не було дуже жарко або занадто холодно. Багато цікавої інформації про контрольно-вимірювальні прилади ви можете також прочитати на сайт owen.ua. На порталі ви знайдете необхідну інформацію та багато приладів контрольно-вимірювальних приладів.

Для того щоб в квартирі або будинку підтримувати комфортні умови газопальникове обладнання доводиться функціонувати в постійному режимі включення і виключення. У середньому запуск пальника відбувається кожні 7-10 хвилин. Зрозуміло, при такій роботі обладнання досить швидко зношується. Особливою навантаженню піддається циркуляційний насос, який функціонує безперервно протягом всього опалювального сезону. Природно, це помітно підвищує ризик його виходу з ладу.

Якщо у вас встановлений двоконтурних котел, то при вищеописаному режимі експлуатації місячний витрата електроенергії може скласти близько 60 кВт на місяць, при номінальній потужності устаткування 24 кВт.

Очевидно, що в цьому випадку газовий котел складно назвати економічним і зручним опалювальним устаткуванням. Крім того, довговічність техніки при роботі в такому агресивному режимі також піддається сумнівам.

У той же час, установка сучасного терморегулятора здатна зробити роботу техніки набагато ефективніше. Кімнатний термостат для газового котла являє собою прилад, який регулює роботу агрегату, орієнтуючись на температуру в приміщенні. А адже саме цей показник є найбільш показовим в плані комфорту в квартирі або будинку. Користувачеві зовсім не важлива температура теплоносія в системі. Набагато важливіше температура повітря в конкретному приміщенні, і саме на цей показник орієнтується термостат, включаючи або вимикаючи обладнання в потрібний момент.

Який принцип роботи терморегулятора?

Бездротовий кімнатний термостат для котла відрізняється простим принципом роботи. Користувачеві необхідно лише встановити відповідну температуру в приміщенні, а техніка вже сама буде контролювати роботу газопальникового обладнання. Котел буде працювати тільки в тому випадку, якщо температура повітря в будинку або квартирі буде нижче зазначеної.

Кімнатний термостат для газового котла

Термостати, представлені на ринку побутової техніки, мають різний поріг спрацьовування. Є моделі, які здатні вмить реагуватиме на зниження температури на чверть градуса. Однак більшість термостатів мають чутливість, рівну одному градусу.

При цьому терморегулятор відключає обладнання тільки в тому випадку, якщо температура в приміщенні досягає рівня трохи вище того, який вказав користувач. Що примітно, датчик вимикає не тільки пальник, але і циркуляційний насос, тим самим зберігаючи його робочий ресурс.

Економія починається з покупки термостата

Оскільки повітря в будинку остигає не так швидко, як теплоносій в системі, число циклів включення і виключення котла скорочується в кілька десятків разів після установки датчика. Без сумнівів, така робота техніки помітно продовжує термін її експлуатації, а також сприяє економії електроенергії і палива. Крім того, це дуже зручно, оскільки вам не потрібно вручну налаштовувати котел кожен раз, коли в будинку стає тепліше або холодніше. Досить одного разу задати бажану комфортну температуру, і вона буде підтримуватися в приміщенні в постійному режимі. Для прикладу, в розділі сайту компанії Овен http://owen.ua/datchiki/termopary ви зможете знайти інформацію про термопари, які використовують в різних контрольно-вимірюючих приладах.

У більшості випадків, коли тепло в будинку або квартирі буде забезпечуватися іншими факторами, котел буде відключений. Приміром, приміщення може додатково нагріватися, якщо в ньому збільшується кількість людей, або тоді, коли сонце обігріває його зовні. Якщо ваша квартира розташована між іншими квартирами – має сенс встановити датчик, адже почасти ваше житло буде опалюватися за рахунок високої температури в сусідських квартирах.

Різні моделі пристроїв

Говорячи про економію, варто відзначити, що опалювальне обладнання, що не оснащене термостатом, витрачає близько 30% додаткової енергії. Така перевитрата моментально відбивається на сімейному бюджеті.

Альтернативний «бонус», який отримує власник котла з кімнатним датчиком, – набагато більш защадливий режим експлуатації техніки без додаткового зносу. Обладнання прослужить вам набагато більше, якщо ви укомплектуете його термостатом.

Таким чином, зробити висновок про доцільність покупки бездротового кімнатного термостата для котла неважко.

Поради тим, хто зацікавився

Якщо ви прийняли рішення придбати кімнатний температурний датчик для вашого котла – зверніть увагу на поради, представлені нижче:

Намагайтеся вибирати термостат, вироблений тією ж компанією, що випустила ваш котел. Це зробить установку і агрегацію обладнання значно простіше.

Природно, дана рекомендація необов’язкова до виконання, оскільки досвідчений майстер зможе монтувати будь-який термостат. Питання лише в складності роботи і її вартості. Крім того, відмінність в торгових марках може спричинити за собою додаткові незручності в процесі використання.

Купуючи термостат, орієнтуйтеся на площу приміщення і температуру, яку ви хочете в ньому підтримувати.

Для зниження втрат тепла не буде зайвим перед покупкою датчика забезпечити додаткову теплоізоляцію квартири або будинку. Природно, таке рішення позитивно позначиться на економії.

Якщо ви не хочете витрачати відразу велику суму на придбання високовартісного термостата – купіть механічний терморегулятор, який потрібно буде налаштовувати разів на день. Так ви зрозумієте, наскільки полегшує вам життя подібний датчик і, можливо, придбаєте дорогу модель, маючи досвід використання більш простих апаратів.

Сьогодні, коли більшість власників приватних будинків і величезний відсоток проживають в квартирах віддають перевагу автономному опаленню та ГВП, питання економії ресурсів стоїть особливо гостро. Газ і електроенергія стабільно і впевнено дорожчають, що змушує власників опалювальної техніки шукати нові лазівки для економії сімейного бюджету. Саме тому датчики температури (термостати) для котлів здатні стати вигідним вкладенням грошей. Причому подібна техніка окупається досить швидко, адже вона дозволяє знизити витрату ресурсів до 30%.

Ефективне використання індивідуального тепла

Сьогодні, коли вся Європа йде шляхом максимальної економії та ефективного використання електрики і газу, час і російським покупцям задуматися про скорочення витрат на створення комфорту в своєму будинку. У цьому нашим співвітчизникам допоможуть сучасні температурні датчики, вибір яких сьогодні дуже багатий. У наші дні є можливість купити обладнання, яке буде підходити вам і за ціною, і по функціональності.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

seven + 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!