Цікаво знати

До Сокальської районної ради завітала польська делегація з Варшави

21 лютого до Сокальської районної ради завітала делегація з Варшави, у складі двох викладачів та учнів старших класів Академії Вищої школи, а також бурмістр гміни Дрохічин Республіка Польща Войцех Божим. Зустріли польських гостей голова Сокальської районної ради Микола Пасько, заступник голови райради Василь Бойко та керуюча справами Любов Ребрина.

Микола Пасько розповів про Сокальський район, його історичні особливості. Також були представлені кілька презентації про Сокальщину, особливості місцевого самоврядування в Україні та про міжнародні проекти, які районна рада реалізує спільно із польськими партнерами.

В ході спілкування голова Сокальської районної ради спільно із бурмістром гміни Дрохічин говорили про адміністративно-територіальну реформу, яку сьогодні переживає Україна і яка відбулась у сусідній Польщі більш як 25 років тому. Так як українська держава  в цьому питанні переймає досвід поляків, тому очільники провели порівняння між децентралізацією по-польські та по-українські: яким чином здійснюються повноваження, розподіл фінансових ресурсів та контроль за ними.

Йшлось на зустрічі і про українсько-російську війну, її причини та ризики збройної агресії Росії не лише для України, а й для всієї Європи.

Польських студентів також цікавили майбутні президентські вибори в Україні і чи зможе новий глава держави закінчити війну на Донбасі.

Додамо, що польська делегація протягом цього тижня перебуває в Україні. В рамках візиту вони відвідали Кам’янець–Подільський, Сокаль та Львів з метою вивчення історії України, її сучасної економічної та політичної ситуації. Результатом поїздки стане презентація мандрівки українськими містами.585627480

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.