Цікаво знати

До України йде нова хвиля спеки

 Перед черговою хвилею спеки, яка настане у понеділок, температура повітря буде типовою для серпня, +25…+29 °С. На Маковія, улюблене серпневе свято, (Свято Всемилостивого Спаса та Пресвятої Богородиці), за прогнозом Sinoptik.ua, в Україні очікується чудова малохмарна погода, +27…+29 °С, в цілому без опадів. Дощами може дещо зачепити тільки Луганську та Донецьку області. Хвиля спекотного повітря з південного заходу підвищить температуру повітря в Україні з понеділка до +30…+35 °С.

13-16 серпня біометеорологічні умови будуть в цілому сприятливими. Однак якраз у серпні – пік сезону цвітіння амброзії, найсильнішого алергену. Алергією на пилок цієї рослини найчастіше страждають люди, у яких знижений імунітет. Тривала алергія на амброзію може призвести до розвитку бронхіальної астми.

 

На заході України у п’ятницю, 13 серпня вдень очікуються стримані +23…+24 °С. У вихідні та понеділок +27…+28 °С, без опадів. Ніч на п’ятницю буде холодною +11 °С, у високогір’ї +9 °С, але надалі ночі потеплішають до +17…+19 °С, у високогір’ї до +13 °С. З п’ятниці до понеділка буде хмарно з проясненнями.

 

На сході країни у п’ятницю вдень будуть спокійні +25…+27 °С, у Луганській та Донецькій областях місцями пройдуть дощі. У вихідні температура повітря стане вище, до +27…+29 °С, хмар поменшає. У понеділок – спекотно, до +32 °С.

У Харкові у п’ятницю та суботу буде хмарно, до +27 °С, вітер північно-західний до 5 м/сек. У неділю та понеділок вітер заспокоїться, стане сонячно, +29…+31 °С.

 

У південних областях у вихідні очікується +28…+31 °С, у понеділок повітря нагріється до +33 °С. Температура морської води у Чорному морі біля Одеси +22 °С, в Азовському морі біля Бердянська +28 °С. Поки що зберігається ідеальна погода для морського відпочинку.

У Миколаєві з п’ятниці до понеділок переважно ясно. Вдень до +29 °С, у понеділок до +31 °С. Вночі повітря буде охолоджуватися до +17…+18 °С.

У центральній частині України з 13 по 16 серпня температура повітря виросте з +26 °С до +30 °С, атмосферний тиск підвищиться, опади не очікуються.

 

На півночі країни у п’ятницю та вихідні типова для серпня температура повітря: +25…+28 °С. У понеділок – до +30 °С, проте пік спеки на наступному тижні прогнозується у вівторок, 17 серпня, до +34 °С. Є невелика ймовірність дощів у неділю.

 

У Києві з п’ятниці по понеділок +26…+29 °С. На Маковія, 14 серпня, буде ясно, слабкий північно-західний вітер. У цей день у православних церквах освячують воду, квіти й мак.

Мак мав в українській культурі сакральне значення, як насіння, що захищає від нечистої сили.

 

14 серпня Перший Спас, Маковія (Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього). Цього дня святять воду, квіти й мак; печуть шулики́.

 

15 серпня Успіння Пресвятої Богородиці (Західні церкви та більша частина Східних церков). 

Голос Сокальщини на GoogleNews