Головна / Цікаво знати / До уваги суб’єктів містобудування

До уваги суб’єктів містобудування

Інспекція державного архітектурнобудівельного контролю у Львівській області повідомляє, що 19 січня 2012 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення відповідальності та вдосконалення державного регулювання у сфері містобудівної діяльності" від 22.12.2011 р. № 4220VІ.

Закон спрямований на удосконалення державної політики у сфері містобудування, посилення та персоніфікації відповідальності суб’єктів містобудування за порушення вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил, забезпечення стійкості, міцності, надійності та необхідної довговічності будівель і споруд.

Документом внесені зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, у новій редакції (що посилює відповідальність) викладені статті 96 і 961 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що передбачають адмінвідповідальність за порушення будівельних норм, державних стандартів і правил під час будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт), а також порушення норм при плануванні і забудові територій. Встановлені диференційовані розміри штрафів залежно від категорії складності об’єктів, що будуються, передбачена персональна відповідальність окремих виконавців за правопорушення у сфері містобудування. В залежності від обставин справи санкції ст. 96 КУпАП передбачають накладення штрафу від 5 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а санкції ст. 961 КУпАП передбачають накладення штрафу від 150 до 1700 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, статтею 18842 Кодексу посилено відповідальність за невиконання законних вимог (приписів) посадових осіб Державної архітектурнобудівельної інспекції України та її територіальних органів, а також недопущення посадових осіб на об’єкти (розмір штрафу становить від 300400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян).

Водночас нагадуємо, що стаття 1971 Кримінального кодексу України передбачає відповідальність до позбавлення волі до 3 років за самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво.

Окрім цього, в новій редакції викладено Закон України "Про відповідальність підприємств, їх об’єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування". Тепер він має назву Закон України "Про відповідальність за правопорушення у сфері містобудівної діяльності" і передбачає відповідальність юридичних осіб та фізичних осіб  підприємців (суб’єктів містобудування) за правопорушення у сфері містобудівної діяльності та внесені зміни в деякі інші нормативні акти.

Зокрема, Закон передбачає відповідальність за правопорушення у вигляді штрафів, розміри яких коливаються залежно від видів правопорушень і категорій складності об’єктів, що будуються, від 5 до 900 мінімальних зарплат •(розмір мінімальної зарплати на сьогоднішній день складає 1073 грн.).

Документ опубліковано в газеті "Голос України" 18 січня 2012 р. •(№№ 8,9).

Ганна ЯКИМЕЦЬ,
заступник начальника відділу Державного контролю забудови території №2 інспекції ДАБК у Львівській області.  

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

twenty + 11 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.