Цікаво знати

Дорога до храму Степана Гіги

Виступ народного артиста України Степана Гіги завжди збирає повні зали. І цього разу Сокальський народний дім був переповнений. Шанувальники творчості співака, композитора з нетерпінням чекали початку концерту. А перед ним наш кореспондент розмовляла зі Степаном Гігою, його донькою Квітославою, яка також брала участь у концертній програмі "Дорога до храму", та директором студії "6 секунд", продюсером Василем Вагилевичем. Пропонуємо вам їхні розповіді.    

Степан ГІГА:

Два місяці тому вийшов новий альбом моїх пісень під назвою "Дорога до храму". Адже в кожного з нас у душі є свій храм, до якого треба йти. Так назвали і концертну програму, з якою Продюсерський центр "6 секунд" організував такий всеукраїнський тур. В його рамках ми вже об'їздили майже всю Львівщину; тільки останнім часом виступали в багатьох місцях, зокрема, в Ужгороді, Києві, Харкові. Цього тижня був в ІваноФранківську, виступав на благодійному дитячому фестивалі "Мистецький храм", де беруть участь дітисироти. Президент цього фонду і фестивалю  заслужений артист України Ярослав Борута. Брав участь і в інших благодійних акціях. Зараз такий час  війна, біда, можливо, людям і не до концертів, але ми стараємось допомогти, чим можемо. Тільки хотілося б, щоб ця допомога доходила до потребуючих людей, це важливо. В Ужгороді ми працювали для хлопців, які воюють нині на сході, їхні матері попросили придбати їм теплий одяг. Нині вся Україна всіляко допомагає воякам. Ми будемо працювати і далі, переказувати гроші в зону АТО, щоб закінчилась війна і люди жили спокійно.

Разом зі мною виступають донька Квітослава та син Степан-молодший, які почали співати з шести років. Квітослава закінчила музичне училище, інститут мистецтв, вокальний факультет. Степан закінчує п'ятий курс інституту мистецтв і паралельно  юридичний інститут. Кожен з них має власну концертну програму. Степан випустив альбом "Два крила". Вони різнопланові співаки: Степан співає попрок, квітка  попмузику. Словом, вони самодостатні, мають свої самостійні концерти, а також працюємо разом. Сьогодні з нами на сцену вийде мій внук Даніель, а Степан не зміг приїхати  виступає в Ужгороді. У двогодинну програму входять такі пісні як "Вино кохання", "Гірка любов", "Пробач", "Третій тост", "Наталі" та інші, а також нова пісня, яка, як уже згадував, дала назву нашому туру  "Дорога до храму". Це все мої пісні: якісь написав раніше, якісь пізніше. Пишу про те, що відчуває моя душа, ніколи не зраджував людей, тож помідорами на мене не кидають. Зрештою, мій тато так казав: нехай про тебе люди добрі слова скажуть. 

Сокальчанам бажаю здоров'я, щоб у кожній родині горів вогник добра, щастя, радості, щоб кожна родина була щаслива, щоб діти росли в мирі, у великій, могутній, багатій європейській державі, а батьки тішилися ними, щоб діти не знали, що таке війна, щоб у всьому світі був мир і спокій. 

Квітослава:

2014 рік був складним, переживали разом з усіма, допомагали чим могли, практично з кожного концерту відраховували гроші на підтримку бійців АТО. А ще  підтримували їх українською піснею, яка дає наснагу, радість, підносить їхній дух. Співала скільки себе пам'ятаю, тепер моєю стежкою пішов син Даніель, якому через два дні виповнюється сім років, він пішов у перший клас, це для мене визначна подія, доводиться поєднувати концерти з допомогою синові. До речі, і в його школі до дня св. Миколая провели благодійну акцію. Даніель вже має свою пісню  "Мальвіна і П'єро", вона перейшла йому від мого брата, а написав її дуже давно тато, і з нею він сьогодні вийде на сцену. В моєму репертуарі є українські ліричні пісні, намагаюсь співати щось веселіше для молоді, щоб вона могла і послухати, і потанцювати. Декілька пісень для мене написав тато, а в основному  Сашко Невжен, композитор з м. Рівне, слова пише Сергій Попик. Сьогодні виконаю їх нову пісню "Подаруй мені кохання". 

Василь Вагилевич, директор студії "6 секунд", продюсер:

У вашому переповненому залі ми вже не вперше і це приємно. У 2001 році вийшов у світ альбом "Вулиця Наталі" народного артиста України Степана Гіги і через два роки всі провідні телеканали показали вперше в історії українського шоубізнесу вручення золотого диска, який привезли з Мюнхена, де його виготовили на заводі, на якому робили золоті диски Елвіса Преслі, Мадонни, Майкла Джексона і багатьох всесвітньовідомих артистів. 

Завдяки вам, слухачам, такий диск в 2003-му в Україні отримав Степан Гіга. Дякуємо вам. В 2004 році вийшов новий альбом, названий "Троянди для тебе", і через два роки по телебаченню знову показали вручення другого золотого диска Степана Гіги. 

В кінці 2011-го ми розпочали тур "Всі хіти". Проїхали всі маленькі містечка України, обласні центри, але через події у державі в кінці 2013-го перервали його. Завдяки народному артистові у вересні відновили його під назвою "Дорога до храму", частину коштів від концертів відраховуємо українському війську. Вийшов компакт-диск під такою назвою. Повірте, українське слово, пісня  це найгірше для російського агресора. Дякую людям, які причетні до цього концерту.

…Розповідати про концерт  невдячна справа. Пісні, тим паче у виконанні такого співака як Степан Гіга, треба слухати. Скажу тільки, що конферанс вміло вів заслужений артист України Ігор Мельник, а після кожної пісні лунали бурхливі оплески, вигуки "браво". А ще вдячні слухачі подарували народному артисту України букети троянд  як вияв найвищої подяки і шани. 

Валентина Блудова.

Фото Ольги Дилин.

 

 

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.