Із жовтня власникам об’єктів культурної спадщини місцевого значення, розташованих на території Львівської громади, не потрібно йти за дозволами до департаменту архітектури області.
«Йдеться, наприклад, про погодження науково-проєктної документації на виконання робіт з консервації, реставрації, реабілітації, музеєфікації, ремонту та пристосування пам’яток місцевого значення, або також погодження на продаж будинку чи певної квартири, яка є в будинку-пам’ятці. Тепер власник не контактує з чиновниками, подає, на мою думку, оптимальний перелік документів, не витрачає свого часу і часу наших працівників і доволі швидко отримує погодження. Або обґрунтовану відмову.
Я хочу наголосити, що це низка переваг: ми маємо чіткі приписи для дозволу і відмови, ми забрали людський фактор, а отже, корупційні ризики, дещо розвантажили фахівців департаменту, пришвидшили процедуру, цифровізували її і зробили прозорішою”, – пояснює директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько (Olena Vasylko)
❓ Про які саме погодження йдеться?
❓ Який перелік документів потрібно надати у ЦНАП для реставрації чи продажу пам’ятки?
❓ Яка роль охоронного договору?
❓ Як дізнатися результати розгляду заявок?
❓ Чому заявнику можуть відмовити?
Всю цю інформацію, а також перелік ЦНАПів, в яких можна подати відповідні заявки, шукайте у матеріалі, який у першому коментарі цього допису 👇