Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Електронна реєстрація документів на будівництво

Державна архітектурно-будівельна інспекція України інформує населення щодо питань реалізації і захисту прав людини у сфері державного архітектурно-будівельного контролю.

Звертаємо увагу, що до введення в дію декларативного принципу у сфері містобудування діяла низка законодавчих актів, які закріплювали необхідність отримання замовником будівництва (забудовником) документів дозвільного характеру та ряду погоджувальних висновків. 

12 березня 2011 року набрав чинності Закон України "Про регулювання містобудівної діяльності", який на законодавчому рівні закріпив декларативний принцип у сфері містобудування. 

Отже, з прийняттям нового законодавства та введенням декларативного принципу суттєво спростилася для замовників процедура оформлення документів про початок виконання підготовчих, будівельних робіт та введення збудованих об'єктів в експлуатацію. 

Найбільш позитивним для громадян є розмежування процедури отримання суб'єктами містобудування документів на початок виконання будівельних робіт та готовність об'єкту до експлуатації залежно від категорії складності та самого об'єкту будівництва. 

На території Львівської області діє Департамент Державної архітектурнобудівельної інспекції у Львівській області за адресою: м. Львів, вул. Генерала Чупринки, 71, який виконує функції по здійсненню реєстрації документів декларативного характеру.

Підставою для проведення будівельних робіт щодо об'єктів будівництва, що належать до I  III категорій складності, є реєстрація Державною архітектурнобудівельною інспекцією України чи її структурним підрозділом декларації про початок виконання будівельних робіт.

Документи, які надають право на виконання будівельних робіт, є чинними до завершення будівництва, що теж має для замовника позитивні наслідки. 

Разом з тим зазначимо, що в основу декларативного принципу покладено підвищення персональної відповідальності суб'єктів містобудування щодо повноти та достовірності подання інформації при заповненні та поданні на реєстрацію до Державної архітектурнобудівельної інспекції України чи її структурного підрозділу повідомлень та декларацій про початок виконання будівельних робіт, декларацій про готовність об'єктів до експлуатації. 

Пріоритетним питанням Державної архітектурнобудівельної інспекції України є побудова стосунків забудовника та держави в новому демократичному форматі для знівелювання негативного впливу бюрократії та підвищення рівня і якості прийняття управлінських рішень.

Одним із кроків до реалізації питання стане надання електронних адміністративних послуг у сфері будівництва в рамках системи електронного урядування. 

Станом на сьогодні повідомлення та декларацію про початок виконання підготовчих чи виконання будівельних робіт замовник будівництва (фізична або юридична особа) може зареєструвати через мережу Інтернет за допомогою вебсайту edabi.gov.ua у розділі електронні послуги.

Для внесення даних на заявку на отримання адміністративної послуги необхідним елементом є отримання електронного підпису, який використовується для ідентифікації автора та/або підписувача електронного документа іншими суб'єктами електронного документообігу.

Електронний цифровий підпис (ЕЦП)   вид електронного підпису,  отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних та дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача. Електронний цифровий підпис накладається за допомогою особистого ключа та перевіряється за допомогою відкритого ключа. Послуги з надання ЕЦП в Україні впроваджуються акредитованими центрами сертифікації ключів.

Запровадження електронних адмінпослуг  спільний проект Державного агентства з питань електронного урядування України, Державної архітектурнобудівельної інспекції України та Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Ганна ЯКИМЕЦЬ, головний державний інспектор Департаменту ДАБІ у Львівській області.

 

Exit mobile version