Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Червонограда

Фахівці вкотре нагадують: єдиним захистом від поліомієліту є вакцинація

Вірус поліомієліту передається дуже легко від людини до людини: через слину, іграшки, овочі, фрукти, воду. Противірусних ліків проти поліомієліту досі не винайшли. Захистити може лише вакцинація.

В Україні вакцинація від поліомієліту є в переліку обов’язкових гарантованих державою щеплень, які можна зробити у комунальних закладах безоплатно відповідно до календаря щеплень. Про це нагадує Львівський районний відділ ДУ «Львівський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України».

«Міфи та правда: вакцинація проти поліомієліту»

В Україні через низький рівень охоплення вакцинацією, виник та циркулює мутований вірус поліомієліту. Це ураження центральної нервової системи, яке призводить до смерті або пожиттєвої інвалідизації. Ліків від цієї хвороби не існує, а в основній групі ризику – діти до 5 років.

Поширеним серед батьків є розмови про шкоду вакцинації та побічні ефекти від щеплення.

Основні хибні думки про вакцини від поліо:

Жодного відомого прецеденту медицині не було відомо. Цей міф був спровокований журналістами через поширення квазідосліджень, що стосувались створення вакцини.

Вакцина містить мертвий вірус, який не здатний спровокувати хворобу у вакцинованого.

Оральна “жива” полівакцина містить ослаблений вірус. Ризик того, що він почне розмножуватись і людина захворіє, мізерний.

Дикі полівіруси – це віруси, які існують в навколишньому середовищі. За інформацією ВООЗ, в природі існує 3 типи диких полівірусів. Знищеним вважають лише 2 тип, який фіксували останній раз в Індії, 1999 року. Проте інших два – 1-го і 3-го типу, це саме ті полівіруси, які провокують паралітичний поліомієліт.

«Мити руки вкрай важливо!»

Мити руки вкрай важливо не лише через пандемію COVID-19. Для всіх — і особливо тих, хто не має імунітету від поліомієліту, — особливе значення має ретельне дотримання гігієнічних норм. Це може захистити від зараження у багатьох ситуацях вірогідного контакту з вірусом та іншими інфекціями (грип, гепатит А, різні кишкові інфекції та інфекції сечовивідних шляхів).

Миття рук проточною водою рідким милом і використання чистого чи одноразового рушника знищує збудники хвороби механічним шляхом.

Мити руки потрібно:

Важливо мити руки правильно:

Щоб створити імунітет від захворювання, записуйтеся на щеплення від поліомієліту до свого сімейного лікаря. Додаткову інформацію щодо захворювання чи вакцинації можна дізнатися у фахівців Центру контролю та профілактики хвороб та у свого сімейного лікаря чи педіатра.

Exit mobile version