Головна / Цікаво знати / ФОП-ам про ЄСВ

ФОП-ам про ЄСВ

Зі своєї заробітної плати кожен українець сплачує одразу три податки: єдиний соціальний внесок, податок на доходи фізичних осіб та військовий збір. На відміну від деяких країн, в Україні ці податки сплачуються не особисто громадянином, а автоматично перераховуються роботодавцем, тож на руки ми отримуємо чисту зарплату, вже оподатковану. А ось якщо ви маєте до того ж власну справу, з якої отримуєте прибуток, – скільки податків маєте платити?

Щодо ЄСВ, то щомісяця із зарплати забирають 22 відсотки, які відраховують до декількох фондів: пенсійного, до фондів страхування на випадок безробіття, із тимчасової втрати працездатності, від нещасних випадків на виробництві. Наразі українець, який, наприклад, має основну роботу та власну справу, має сплачувати ЄСВ двічі: і як найманий працівник, і як фізична особа-підприємець. Таке сумісництво породжує по суті подвійне оподаткування, хоча сам принцип підприємницької діяльності передбачає, що особа працює «на свій страх і ризик», без гарантованих доходів і соціальних оплат, але з перспективою заробити більше, ніж найманий працівник.

У 2017 році скасоване право не сплачувати єдиний соціальний внесок у разі, якщо підприємець не отримує дохід у поточному місяці. Тобто єдиний соціальний внесок сплачується незалежно від того, чи здійснювалась підприємницька діяльність або ні (так званий ЄСВ для «сплячих» ФОП), включаючи працюючих на сезон або нерегулярно, а також у випадках відпустки та/або хвороби. Це призвело до податкового навантаження на фізичних осіб-підприємців.

Як наслідок у Сокальському районі налічується 559 фізичних осіб – підприємців за якими числиться заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальну суму 6568,5 тис.грн. Тому просимо підприємців, які припинили діяльність у 2017 році, та не знялися з реєстрації, звернутися до органів фіскальної служби та до державного реєстратора.

Управління соціального захисту населення Сокальської РДА

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

13 + five =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!