Цікаво знати

Набагато дешевше, ніж сьомга: 10 бюджетних джерел вітаміну D

Коли не вистачає вітаміну D, ми погано спимо, набираємо вагу, не можемо контролювати апетит і емоції. Заповнити дефіцит нескладно: щодня їжте продукти з цього списку.

Вітамін D називають вітаміном сонця, тому що він утворюється в організмі людини під дією сонячних променів. А сонце – «спонсор» життя на землі. Неважко уявити, наскільки необхідний нам вітамін D, наскільки наше самопочуття, стан здоров’я залежать від його присутності в організмі. Дефіцит вітаміну D – це поширена проблема, особливо в північних регіонах. І так вийшло, що ми з вами перебуваємо в зоні ризику і змушені допомагати собі самі.

Дефіцит сонячного світла – одно нестача вітаміну D. А сонце ми бачимо рідко. Хмарність, забруднення атмосфери, одяг – ці фактори погіршують і без того не надто «сонячну» ситуацію. А кілька тижнів на півдні раз на рік її анітрохи не рятують.

Ліс замість аптеки. 10 корисних властивостей лісових опеньків

Є багато методів поповнення дефіциту вітаміну D в організмі. Один з найбільш надійних і ефективних – прийом вітаміну в капсулах або таблетках. У природі ж він міститься в цілому ряді продуктів, тому я рекомендую всім моїм пацієнтом обов’язково скорегувати раціон і подбати, щоб ці продукти завжди були на столі.

5 вітамінів, яких, як правило, не вистачає до 40 років

Упевнений, багато читачів хоч раз бачили ці списки продуктів з високим вмістом вітаміну D. І дуже часто в цих списках на першому місці – риба сімейства лососевих і червона (чорна) ікра. Такий раціон може дозволити собі не кожен, тому я хочу навести більш бюджетний і доступний список.

  • Жирна риба. З бюджетних варіантів відмінно підійде оселедець, скумбрія, консервовані шпроти.
  • Печінка яловича або бараняча.
  • Молочні продукти: масло, сир, молоко, різні види сирів, сметана. І чим жирніше продукт, тим краще.
  • Гриби. У певний час року гриби коштують недешево, тому варто врахувати, що гриби можна купувати або збирати, коли це максимально вигідно, і сушити – на наявність вітаміну D це ніяк не вплине. Гливи, лисички, сморчки – підійдуть практично улюблені сорти. Існує думка, що краще підходять для цих цілей є шитаки.
  • Яйця курячі. Цей продукт вимагає окремої розмови і особливої ​​уваги. У курячих жовтках міститься велика кількість вітаміну D. На 100 г продукту припадає близько 70% добової норми вітаміну D. Причому дуже важливо з’їдати саме жовтки. У моїй практиці був один дивовижний приклад. Мій пацієнт активно вживав в їжу курячі яйця. Практично кожен день на його столі був цей продукт. І тяга до яєць ніяк не проходила, кожен день йому потрібно було з’їдати мінімум 4 яйця. Але ось він почав приймати вітамін D у вигляді препарату і «голод» по курячим яйцям як рукою зняло. Це явне підтвердження того, що у пацієнта був дефіцит вітаміну D і організм заповнював його найефективнішим природним способом. А коли недолік компенсується, тяга до споживання жовтків пройшла.
  • Фрукти, мандарин, ківі, чорна смородина, сушений інжир), петрушка, кропива (це «вогняне» рослина відмінно підходить для приготування літніх супів) також є джерелами вітаміну D, правда, в невеликій кількості.
  • Рослинні масла, які не пройшли термічну обробку.
  • Тофу, соєве молоко.
  • Натуральний апельсиновий сік. В одній склянці соку міститься 100 ME вітаміну D. Трохи, але дещо.
  • Маргарин.

І, звичайно, в сонячні дні проводите час на сонці: саме відповідні час – вранці, з 9: 00-11: 00. Тривалість прогулянки – мінімум 20 хвилин. В ідеалі погуляти подовше. Будь-яка проблема вирішується набагато ефективніше завдяки комплексному підходу. Пам’ятайте про це!

Голос Сокальщини на GoogleNews