Цікаво знати

Кордон все менше нас роз’єднує

15 листопада у м. Великі Мости з офіційним візитом перебувала делегація Томашівського повіту (Республіка Польща), до якої входили староста Ян Ковальчик, віце-староста Ян Філа, голова ради повіту Ян Давидовськи, всі війти гмін повіту та бурмістри. Гості відвідали Великомостівський кінологічний центр, де прикордонники продемонстрували вміння та навички своїх підопічних. Собаки «шукали» зброю та наркотики, затримували «порушників кордону» та чемно «відповідали» на привітання, що викликало захоплення в гостей.

Пізніше відбулася зустріч представників органів місцевого самоврядування Сокальського району та Томашівського повіту. Її відкрив голова районної ради Ігор Дацюк, який зазначив, що між Сокальським районом і Томашівським повітом існують давні, з 2004 року, дружні стосунки. Проводяться спільні культурні та спортивні заходи, делегації з обох боків кордону їдуть обмінятися досвідом та поближче познайомитись із сусідами. І таке близьке спілкування дає свої результати – кордон все менше і менше нас роз'єднує, а в результаті співпраці є користь для обох сусідів: і польські, і українські партнери мають змогу отримати кошти Євросоюзу для вирішення своїх проблем. І сьогодні наша співпраця отримує новий поштовх до розвитку – сільські та міські ради Сокальського району та гміни і міста Томашівського повіту підпишуть листи про наміри щодо зміцнення співпраці та укладення партнерських угод. Це буде ще одним кроком до зближення та спільної праці з метою порозуміння і будівництва приязних взаємин між жителями. Гостей з Польщі привітала голова Сокальської райдержадміністрації Наталія Карташова, яка, зокрема, зазначила: «Сокальський район, який є прикордонним, давно і плідно співпрацює з нашими сусідами з Республіки Польща. Підписано ряд угод з Томашівським, Грубешівським, Остроленківським повітами, з гмінами Мірче, Ульгівок, Белжец, Гужица та інші. Приємно, що постійно відбуваються обмін делегаціями, спільні культурно-мистецькі заходи, транскордонні зустрічі. Впевнена, що сьогоднішній захід стане важливим кроком до розвитку міжнародної співпраці, втілення євроінтеграційних прагнень України, що, на сьогодні, є визначальним вектором розвитку нашої держави».

Від Томашівського повіту виступив староста Ян Ковальчик, який, насамперед, подякував голові районної ради Ігореві Дацюку за ініціативу щодо таких угод та зазначив, що «Україна є частиною Європи, сьогодні співпраця між нами розвивається і маємо думку, що буде розвиватися і надалі».

– Ми розуміємо, – зазначив староста, – що з вашої сторони для цієї співпраці треба докласти більше зусиль, навіть для перетину кордону, але в результаті є користь для обох сторін. Наприклад, за одним із успішно реалізованих проектів, польська сторона змодернізувала свою пожежну частину, а Сокальський та Жовківський райони отримали сучасні пожежні автомобілі. Думок щодо напрямів майбутньої співпраці є багато, і думаю усі вони завдяки нашій спільній праці будуть реaлізовані.

Під час зустрічі підписано сім листів про наміри щодо зміцнення співпраці та укладення партнерської угоди, зокрема, між Двірцівською сільською радою та гміною Томашів Любельський, Великомостівською міською радою та містом Лащув, Домашівською сільською радою та гміною Сушець, Тартаківською сільською радою та гміною Телятин, Карівською сільською радою та гміною Тарнаватка, Ванівською сільською радою та гміною Ярчів, Сокальською міською радою та містом Томашів.

«Такі зустрічі та поглиблення співпраці напередодні саміту Східного партнерства у Вільнюсі, на якому планується підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом, є дуже важливими для нашого майбутнього», – зазначив на завершення зустрічі голова районної ради Ігор Дацюк.

Любов РЕБРИНА.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews