Цікаво знати

Грудне вигодовування – запорука здорової нації

Вже котрий рік поспіль стало доброю традицією відзначати всесвітній тиждень грудного вигодовування, який проходив і на наших теренах з 1 по 7 серпня. За оцінками Мінохорони здоров'я, 70% українських породіль перші півроку немовлят годують лише материнським молоком.

Грудне молоко – ідеальна їжа для новонародженого  натуральна, стерильна, тепла. Ця їжа: легко засвоюється і повноцінно використовується організмом дитини, захищає малюка від різних інфекцій, алергій, сприяє формуванню власної системи імунітету, забезпечує ріст і розвиток немовляти, сприяє інтелектуальному та пізнавальному розвитку, допомагає запобігти неплановій вагітності після пологів, захищає ваше здоров'я  сприяє нормальному перебігу післяпологового періоду, здійснює профілактику виникнення мастопатії, пухлин молочних залоз, матки та яєчників, значно дешевше за штучні суміші.

Перше прикладання малюка до грудей проводиться в пологовому залі в перші 30 хв. після народження. Спочатку дитина голенькою вкладається на живіт мами. Після первинної обробки пуповини дитя повертають до матері і кладуть на живіт. Новонародженого мати підтримує рукою. Через 2060 хв. після пологів більшість новонароджених спроможні знайти і захопити сосок без допомоги.

Часте, активне годування дитини за її вимогою можливо здійснити лише тоді, коли відразу після пологів малюк перебуває поруч з мамою в одній палаті. При такому режимі ви матимете змогу годувати свою дитину виключно грудним молозивом і молоком, не використовуючи догодовування сумішами або допоювання водою чи глюкозою. Це є важливим і для здоров'я дитини, і для становлення лактації в матері. Частота прикладання дитини до грудей у таких випадках може досягти 1012 разів на добу. В міру збільшення кількості молока, частота годування зменшуватиметься до 79 разів. Особливо важливі в підтримці лактації нічні прикладання до грудей. Тривалість годування не повинна обмежуватися, але в середньому становить 2030 хв. Кожна мама може вимагати, щоб її дитину не догодовували з пляшечки.

Спільне перебування матері і дитини у палаті сприяє зменшенню можливості розвитку інфекції у дитини і матері, а також запобігає загрубінню молочних залоз, застою молока, закупорюванню молочних проток і запаленню грудних залоз (мастит). Деякі жінки хочуть відпочити після родів. Але ж, любі мами, ви цілих дев'ять місяців чекали на маля, воно було частинкою вас і після народження потребує тісного зв'язку з вами. Тільки ви можете подарувати дитині любов і ніжність, тепло і турботу, єдину найкращу їжу  грудне молоко, та захистити її від інфекції. Тому треба набратися сил і терпіння. І це повернеться до вас здоров'ям і щастям вашої дитини.

За декілька днів перебування із дитиною у відділенні ви навчитеся доглядати за нею, і після виписки додому вам значно легше буде долати труднощі.

Тільки при добре підготовленому, уважному медичному персоналові реалізуються всі переваги режиму спільного перебування матері та дитини.

Щоб годування було приємним і легким, треба займати зручне положення: ви маєте бути розслабленою і добре бачити личко дитини. Дитина теж повинна бачити ваше обличчя, особливо очі. Найкраще годувати оголену дитину. Годування грудьми вимагає певних гігієнічних заходів. Щоденно приймайте душ, міняйте білизну. Особливо важливо ретельно мити руки з милом перед кожним годуванням. Часте миття грудей не потрібне, це сприяє пересушуванню сосків та утворенню тріщин.

Пам'ятайте, що тривале годування материнським молоком  одна з найголовніших умов, яка забезпечує розвиток і здоров'я малюка не тільки протягом першого року, але й у наступні періоди життя. Щоб забезпечити тривале і успішне грудне вигодовування, потрібно дотримуватись таких правил: годуйте дитину "за вимогою", не уникайте нічного годування, грудне годування має відбуватися в спокійній атмосфері, його тривалість, зазвичай, 1520 хвилин, здорова дитина, яка отримує достатню кількість молока, не потребує додаткового споживання води, відварів чи чаю.

У 1995 році Україна приєдналася до Міжнародного співробітництва з питань підтримки, охорони успішного та тривалого природного вигодовування немовлят. Наше відділення одне із перших в Україні запровадило методику спільного перебування матері та дитини, раннього прикладання немовляти до грудей, партнерських пологів, за що в 2002 році отримала статус "Лікарня, доброзичлива до дитини", який підтверджуємо кожні три роки.

У Сокальському пологовому відділенні протягом останніх років грудним вигодовуванням охоплено 9899% новонароджених.

Надія КРАВЦОВА,
завідувач пологового відділення Сокальської ЦРЛ.

65981607
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.