Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Глибинний дренаж території – як організувати водовідведення на ділянці?

Будівництво приватного будинку або організація городньо-садового господарства вимагає особливої ??уваги до захисту від затоплення ділянки. Рівень грунтових вод більше 1,5 метрів або розташування ділянки в низині приводить до необхідності організувати на ньому глибинний дренаж. Як працює ця система, і що врахувати в процесі її монтажу?

Чому дренаж – це важливо?

Заболоченість земель дуже часто саме в літній період викликає підтоплення підвалів. У будинку з’являється сирість і цвіль, а на ділянці коренева система багатьох рослин і культур починає гнити. І навіть якщо ніякі садові роботи не ведуться, ігнорувати наявність ґрунтових вод не можна, тому що в грунт проникають частинки, які надають руйнівну дію на бетон і пошкоджуючи котедж або дачу.

дренажна система

Взимку від грунтових вод проблем не менше. Він промерзає і скріплюється з частинами будинку. Це призводить до зрушень щілин в рамах і дверних коробках, провокує зміщення осі стін. Приміщення не може добре тримати тепло – воно виходить крізь щілини. Глибинний дренаж – кращий спосіб уникнути всіх цих проблем.

Правильно організований дренаж допоможе з відведенням води, яка проникла в глибинні шари грунту. Часто водовідведення потрібно в наступних ситуаціях:

види дренажу

Найкраще систему дренажу передбачити ще на етапі проектування будівлі. Навіть якщо стан грунту задовільний, ніхто не може точно сказати, скільки снігу або дощу випаде в певний день. І важливо обмежити доступ вологи до фундаменту, щоб будинок простояв як можна довше. Те ж саме стосується прибудинкової території – важливо, щоб в грунті не відбувалися процеси гниття.

Система водовідведення може бути:

  1. відкритої або поверхневої;
  2. закритою (ґрунтовий, підземної або глибинний ).

підземний дренаж

Вибір типу дренажу дуже залежить від грунту. Так для глинистих ґрунтів підійде закрита система, тому що при її відсутності навіть під час невеликих опадів земля буде перетворюватися в калюжу. Пісок, навпаки, непогано вбирає вологу, і в цьому випадку підійде відкрита система дренажу. Утримують вологу глина – такі грунти не дають воді вбиратися.

Місцевий дренаж відмінно підійде для захисту окремих будинків, доріг, каналів, підвалів. Буває і загальний дренаж, для організації водовідведення на всій території.

особливості установки

Сьогодні для дренажу використовуються не керамічні і азбестоцементні, а більш сучасні поліетиленові труби і конструкції ПВХ. Вони можуть бути гофрованими, перфорованими, з посиленими ребрами жорсткості для рівномірного розподілу навантаження грунту. Дуже важливо організовувати глибинний водовідведення нижче рівня промерзання, інакше система замерзне і не зможе виконувати свої завдання.

Грамотно організована дренажна система дозволить захистити будинок і комунікації, не допустить скупчення вологи в цокольних і підвальних приміщеннях, запобіжить вимивання грунту.

Exit mobile version