Цікаво знати

Граємо в ляльки весело

Кожна дитина любить грати з різними ляльками, які копіюють людей, тварин, казкових істот. Прийнято вважати, що такі іграшки потрібні тільки дівчаткам, але дитячі ляльки однаково корисні для малюків обох статей. За допомогою ляльок дитина вивчає багато речей, наприклад, як і в якому порядку одягається одяг, які є частини тіла і багато іншого. З лялькою дитина грає в різні ігри, читає їй казки, вкладає її спати, копіюючи поведінку дорослих. Лялька може піти на роботу, почитати книжку, випити чаю.

Історія появи ляльок

На сьогоднішній день існує велика кількість ляльок, виготовлених з різних матеріалів. У давнину ляльки робили з кісток тварин, глини і тканин, і вони далеко не завжди були просто дитячими іграшками – люди клали ляльок в гробниці в ритуальних цілях. В середні віки їх також широко використовували в релігійних обрядах – в Іспанії і Італії нерідко робили ляльки для вертепів, що зображують Діву Марію з немовлям. У цей час уже багато дітей мали вдома іграшки у вигляді ляльок з підручних матеріалів, найчастіше з соломи, шматочків тканини або глини.

Лялькова майстерність досягла свого розквіту в 17 столітті, коли у Франції почали робити іграшки для демонстрації модного одягу. Такі раніше були в Римі, але французи виробляли не прості глиняні фігурки, а розкішних порцелянових дам в досить великому масштабі. Вони були одягнені за останнім писком моди, і до них пропонувалось багато комплектів змінного одягу та навіть скриньки з духами. Досить швидко такі ляльки стали дарувати дівчаткам в якості іграшок, але багато сімей збирали цілі колекції і передавали їх наступним поколінням. У 18 столітті з’явилися перші механічні ляльки, які вміють робити різні речі, найчастіше – грати музику. Нерідко вони були людського зросту. Знаменита лялька Вокансона по-справжньому грала на флейті, так як її пальці і губи рухалися, а з рота йшло повітря. Це був справжній витвір науки і мистецтва.

Вибираючи дитячи ляльки для малюка, варто орієнтуватися на його вік. Діти до трьох років люблять грати з простими і великими пупсами, для яких обов’язково повинен бути не тільки одяг, але і коляска, пляшечка і інші речі для «малюка». Старші діти люблять деталізовані ляльки з кінцівками, яки згинаються, довгим волоссям і великим набором одягу, взуття та аксесуарів. Лялька буде корисна і хлопчикові: він зможе не тільки вивчити назви частин тіла, але і розібратися в одязі. Всі ці знання дитина зможе перенести в реальний світ. Крім того, за допомогою декількох ляльок можна грати в сім’ю і стосунки, що для дитини теж вельми корисно і цікаво.

 65133975

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.