Цікаво знати

Хвороба Хашімото: 6 симптомів «жіночого» аутоімунного захворювання

Хвороба Хашимото — хронічний запальний процес в щитовидній залозі — найчастіше розвивається у жінок після 60 років. Ось ознаки, за якими потрібно звертатися до лікаря.

 

Незважаючи на те, що найчастіше хвороба Хашімото діагностується у віці від 40 до 60 років, схильні їй і підлітки, і зовсім літні люди. Підвищеного ризику піддаються ті жінки з сімейною історією цієї хвороби, а також ті, у яких є інші аутоімунні розлади. Але навіть якщо ви не входите в групу підвищеного ризику, все одне варто знаті симптоми і ознаки хвороби Хашімото, щоб вчасно звернути до лікаря і почати лікування.

Збільшена шия

При хворобі Хашімото наша імунна система починає виробляти антитіла, які постійно атакують щитовидну залозу. Може розвинутися запалення щитовидної залози, а сама вона буде гірше справлятися зі своїми «обов’язками». Один з проявів процесу, що відбувається — збільшення залози в розмірі, із-за чого може з’єднання явитися так звань «зоб», потовщення на шиї. Втім, саме по собі збільшення шиї ще не говорити про захворювання: причиною може стати дефіцит йоду або інші порушення роботи щитовидної залози. У будь-якому випадку, варто звернути до ендокринолога.

Втрата волосся

У віці, коли в середньому розвивається хвороба Хашімото, багато жінок проходять або через менопаузу, або переживають предменопаузу. В цей час із-за скорочення кількості естрогену і збільшення тестостерону в жіночому організмі, волосся може ставати тонше, слабше і частіше випадати. Через це можна не звернути уваги на цей симптом захворювання, вважаючи його проявом нормальних вікових змін. Однак якщо втрата волосся супроводжується ще якими-небудь симптомами з цього списку, обов’язково зверніться до ендокринолога.

Підвищена утома та стомлюваність

Коли щитовидна залоза не може працювати в повну силу, вона виробляє недостатньо специфічних гормонів, одна з функцій яких — підтримувати нашу енергію. І ми можемо відчувати себе так, як ніби внутрішня батарея весь час розряджена і ніяк не може підзарядитися. Якщо ви впевнені, що у вашої втоми немає інших причин (наприклад, анемії, депресії, сонного апное), перевірте стан щитовидної залози.

Сухість шкіри

Якщо шкіра раптом стала більш сухий, ніж ви звикли, і для цього немає об єктивних причин, і особливо якщо одночасно ви відзначаєте інші симптоми, названі вище і нижче, варто записатися на прийом до ендокринолога.

Збільшення ваги

Гормони щитовидної залози допомагають контролювати швидкість нашого метаболізму, і якщо їх надходить в організм недостатньо (а саме це відбувається при хворобі Хашімото), ми можемо набирати зайву вагу. Лікарі нагадують: будь-які необгрунтовані зміни ваги, в ту або іншу сторону, — це привід як можна швидше звернути до лікаря. В даному випадку — до ендокринолога.

Набряки

Найчастіше набряки розвиваються в області повік, однак можуть з’єднання являтися і на інших ділянках обличчя і тіла. Зрозуміло, можуть бути й інші причини їх утворення, але якщо одночасно з появою набряків ви помітили інші симптоми хвороби, зверніться до лікаря.

Голос Сокальщини на GoogleNews