Цікаво знати

Хвороби шлунка і кишечника: 7 головних причин їх розвитку

Хвороби шлунково-кишкового тракту — одні з найбільш поширених у всьому світі. У нашій країні вони входять в трійку захворювань, що найчастіше призводять до смерті пацієнта (після серцево-судинних та онкологічних). Причому в більшості випадків розвиток цих хвороб можна запобігти: спадковість визначає дуже невелику частину хвороб шлунково-кишкового тракту. Розповідаємо, які причини найчастіше призводять до їх появи.

Неправильне харчування

Колись мама напевно говорила вам, що треба обов’язково їсти суп, інакше буде боліти живіт? У чомусь вона була права: харчові звичку відіграють велику роль у розвитку хвороб шлунково-кишкового тракту. Дефіцит клітковини, брак свіжих овочів у раціоні, зловживання жирною їжею, фастфудом, продуктами з високим вмістом трансжирів, солі, легких вуглеводів — все це підвищує ризик. Також підвищує небезпека звичка пропускати прийоми їжі (і особливо сніданок) і переїдати. Дієти, особливо «швидкі», голодування — все це теж погано позначається на здоров ї шлунковокишкового тракту і може призвести до розвитку або загострення захворювань.

Зловживання алкоголем

Чоловіки помирають від хвороб шлунково-кишкового тракту на 38% частіше, ніж жінки, і більшість експертів упевнені: одна з причин в тому, що чоловіки частіше зловживають алкоголем. Спиртні напої погано впливають не тільки на печінку: від регулярного вживання страждають і кишечник, і слизові шлунка і стравоходу, і підшлункова залоза та нирки.

Інфекції

З ротавірусною інфекцією та харчовим отруєнням хоча б раз у житті зустрічалися більшість з нас. Бактерії — такі як сальмонели, стафиликокки, кишкова паличка, потрапляючи в організм, викликають шлунково-кишкові інфекції, симптоми яких нам всім добре знайомі. Болі в животі, нудота і блювота, пронос, підвищена температура, інтоксикація — все це ознаки хвороб ШЛУНКОВО-кишкового тракту, викликаних інфекціями.

Паразити

Серед симптомів, за якими можна визначити наявність паразитів в шлунково-кишковому тракті — зміни ваги, апетиту, пронос, запор, а також анемія і навіть порушення сну.

Бактерія Helocobacter pylori

Ця невелика бактерія, що живе в шлунку і дванадцятипалої кишці може роками ніяк себе не проявляти: до 90% її «хазяїв» навіть не знають, що заражені цією бактерією. Але саме її активність стає причиною формування виразки шлунка і дванадцятипалої кишки.

Стрес

Як стрес може вплинути на здоров’я шлунково-кишкового тракту? Чим вище активність нервової системи, тим гірше кровопостачання системи травлення. І, як наслідок, тим гірше перетравлюється їжа, тим довше вона залишається в шлунку і дратує його слизову оболонку. Так що Так, хвороби шлунка або кишечника цілком можуть бути «від нервів».

Прийом антибіотиків

Навіть якщо антибіотики призначені лікарем, їх прийом все одно може негативно позначитися на стані ШКТ, погіршивши баланс природної мікрофлори. Якщо ж ліки призначати самостійно, надзвичайно визначаючи дозування і тривалість лікування, наслідки можуть бути ще більш серйозними. Не приймайте антибіотики без призначення лікаря і обов’язково супроводжуйте прийом препаратами, що підтримують здоров’я мікрофлори кищечника.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

14 + twelve =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.