Цікаво знати

Як худнути, якщо з щитовидкою не все гаразд? 6 порад від лікарів

При гіпотиреозі вага набирається швидко, а йде повільно і неохоче. Як з ним впоратися і не нашкодити здоров’ю?

Просто менше їсти і більше рухатися? Як би не так! Якщо порушена функція щитовидної залози і діагностовано гіпотиреоз — стан, при якому щитовидна залоза працює менш активно і виробляє менше специфічних гормонів — звичайні і прості засоби схуднення не працюють. Між тім, щось робити потрібно: при сповільненої зоб вага легко «налипає» і повільніше йде, концентруючись в найнебезпечніших місцях — наприклад, в області талії. Що ж робити і як все-таки схуднути, якщо ваша щитовидка не гаразд?

Крок перший: Поставити діагноз

Гіпотиреоз — підступна хвороба. Її симптоми дуже неконкретні і загальні: почуття втоми, сонливість, підвищена чутливість до холоду, запори і сухість шкіри і незрозуміле збільшення ваги. Перше, що варто зробити, помітивши ці ознаки — звернути до ендокринолога. Лікар призначить дослідження щитовидної залози і аналізи для визначення рівня ТТГ (тиреотропних гормонів). Тільки після цього лікар зможе поставити діагноз і призначити лікування, зокрема гормональні препарати. В ідеальному випадку вага почне відходити сам, через деякий час після початку прийому препарату. Однак, на жаль, так відбувається не завжди і тоді потрібні додаткові заходь.

Крок другий: Розпочати силові тренування

Серед іншого, гормони щитовидної залози впливають також і на роботу наших м’яка зв’язку. І це означає, що жінки з гіпотиреозом швидше втрачають м язову тканину і важче нарощують її. Нагадуємо, що м язова тканина спалює більше калорій, ніж жирова, а у людей з розвиненими м язами обмін речовин більш активний — все це означає, що без силових тренувань ніяк не обійтися. Якщо ж ви займалися у спортзалі раніше, то після постановки діагнозу вам варто зробити тренування більш інтенсивними — так як ваш організм зараз повільніше нарощує м язову тканину. Ідеально було б влаштовувати дві-три годинні тренування в тиждень, під час яких ви б опрацьовували всі групи м язів, роблячи не менше трьох підходів по 8-12 повторів для кожної вправи.

Крок третій: Не кидати кардіо

Кардіотренування необхідні абсолютно всім нам, але людям з гіпотиреозом їх потрібно більше. Якщо людині зі здоровою щитовидною залозою рекомендовано займатися плаванням, ходьбою, бігом або аеробікою три рази на тиждень по 45 хвилин, то при гіпотиреозі необхідний мінімум — п’ять тренувань в тиждень. До речі, не забувайте, що танці — це теж відмінна кардіонавантаження.

Крок четвертий: Є більше білка

Головна стратегія схуднення при гіпотиреозі — нарощувати відсоток м’язової тканини. А з цим, крім силових тренувань, допомагає правильна дієта, багата білком. За рекомендацією Центру з контролю за харчуванням і вагою (США), жінкам, у яких діагностовано гіпотиреоз, в день коштує від 1,2 до 1,5 грама білка на кожен кілограм ваги. Крім того, у щоденному раціоні має бути багато овочів, корисних вуглеводів, таких, як свіжі фрукти і цілісні зерна, і корисних жирів, таких як авокадо і оливкове масло.

Крок п’ятий: Контролювати вагу у лікаря

Якщо ви активно займаєтеся контролем своєї ваги і одночасно приймаєте препарати, що містять синтезовані гормони щитовидної залози, вам обов’язково потрібно регулярно консультувати з лікарем з приводу дозування. Як правило, вона розраховується виходячи з ваги пацієнта, і якщо ви худнете, вам необхідно коригувати дозування гормонів — в іншому разі під загрозою може опинитися не тільки ваша фігура, але і здоров’я.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

3 × four =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.