Цікаво знати

Інсульт чи ні? 6 симптомів, які не можна пропустити

Симптоми інсульту у жінок відрізняються від чоловічих, перевірте, чи знаєте ви їх!

Щорічно в світі 450 тисяч людей переживають інсульт, причому більшість постраждалих становлять жінки. Як відзначають дослідники, під час інсульту мозок кожну хвилину втрачає 1,9 мільйонів клітин — і від того, як скоро потерпілому буде надана допомога, залежать шанси на успішну реабілітацію. Тому так важливо знати ранні ознаки і симптоми інсульту — і негайно звертатися до лікаря, якщо ви помітили у себе або близьких.

Помутніння або двоїння в очах

На жаль, часто цей симптом списують на втому і не звертаються до лікаря, навіть якщо розмитість зору, двоїння в очах або навіть різке зниження зору в одному оці триває тривалий час. Між тим такі проблеми із зором можуть бути викликані саме інсультом: заблоковані кровоносні судини призводять до погіршення кровопостачання ока і, отже, погіршення зору. Це особливо важливий симптом, так як іноді він не супроводжується іншими проявами хвороби і його особливо легко пропустити.

Оніміння рук

Инсульт или нет? 6 симптомов, которые нельзя пропустить

Ще один симптом інсульту, який маскується під «нестрашну» недугу — оніміння рук після сну. Майже всі ми так чи інакше стикалися з цим відчуттям, коли після сну в незручній позі рука «затікає». Але варто насторожитися, якщо чутливість не повертається протягом декількох хвилин, або якщо зберігається слабкість: можливо, чутливість знижується із-за пошкодження артерії, що веде до хребта.

Уповільнена або невиразна мова

Инсульт или нет? 6 симптомов, которые нельзя пропустить

Іноді уповільнена мова може бути побічним ефектом прийому деяких ліків — наприклад, знеболюючі. Але якщо немає ніяких причин, і особливо якщо проблеми з промовою супроводжуються раптово посилилася асиметрією обличчя — як можна швидше зверніться до лікаря.

Втрата рівноваги

Инсульт или нет? 6 симптомов, которые нельзя пропустить

Якщо ви стали спіткнутися на рівному місці, або вам важко зберігати рівновагу — це, звичайно, може бути ознакою втоми або наслідком прийому великих доз алкоголю, але може і попереджати про інсульт. Справа в тому, що зниження мозкового кровообігу призводить до такого роду труднощів. Ще один симптом, на який варто звернути увагу — посилення запаморочення і слабкість. Обов’язково зверніться до лікаря!

Проблеми з підбором слів

Инсульт или нет? 6 симптомов, которые нельзя пропустить

Дуже «яскравий» симптом інсульту — труднощі з підбором слів. Людина не може згадати потрібне слово або використовує зовсім не підходить за змістом, із-за чого його мова здається дивною. Якщо ви самі або хтось із ваших близьких почали «заговорюватися», негайно викликайте «швидку» — найімовірніше, рахунок йде на хвилини.

Головний біль

Инсульт или нет? 6 симптомов, которые нельзя пропустить

Дуже сильний головний біль, що нагадує мігрень — ще одна ознака інсульту. На жаль, цей симптом часто ігнорують ті постраждалі, хто був схильний до мігрені — часто вони приймають проявів інсульту за ще один напад і не звертаються за допомогою. Між тим, як вже йшлося вище, саме швидкість, з якою потерпілому буде надана допомога, має вирішальне значення в разі інсульту. Не ігноруйте раптову біль, швидше звертайтеся до лікаря.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 × 2 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.