Головна / Цікаво знати / Інсульт? Менінгіт? Аневризма мозку? Коли головний біль — смертельно небезпечний симптом

Інсульт? Менінгіт? Аневризма мозку? Коли головний біль — смертельно небезпечний симптом

Як зрозуміти, що голова болить не просто так і пора терміново викликати лікаря? Чим відрізняється звичайна головний біль від болю при інсульті або аневризмі мозку?

 

Час від часуголова болить у всіх: від перевтоми, при вірусних інфекціях, хтось таким чином реагує на зміну погоди, а у кого-то головні болі — неодмінні супутники циклу. Але в деяких випадках головний біль — симптом смертельно небезпечного захворювання. Аневризма мозку, інсульт, менінгіт — всі ці небезпечні хвороби часто «стартують» саме з нестерпного головного болю — і це свого роду сигнал тривоги, що попереджує, що часу зовсім мало, і треба діяти якомога швидше.

Розповідаємо, як відрізнити небезпечну головний біль, яка може бути симптомом інсульту, аневризми мозку, менінгіту або інших небезпечних хвороб.

Ви відчуваєте оніміння, ваша мова невиразна

Головний біль, що супроводжується такими симптомами, може бути ознакою аневризми головного мозку. Лікарі відзначають, що незважаючи на те, що головний біль часто супроводжує аневризму, саме через неї захворювання найчастіше діагностують занадто пізно: пацієнти приймають знеболюючі і не звертаються до лікаря до останнього. Між тим, якщо ви помітили труднощі з промовою чи відчуваєте оніміння, вам треба якомога швидше звернути до лікаря: аневризма — це та хвороба, коли дорога кожна хвилина.

Вам важко зосередитися

Це може бути симптомом струсу мозку. Далеко не завжди захворювання супроводжується блювотою і втратою свідомості, але сильні головні болі і труднощі із концентрацією — майже безсумнівний його ознака. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо ваша головний біль супроводжується труднощами з концентрацією — в іншому випадку наслідки можуть бути дуже серйозними.

Головний біль вас будить

Якщо головний біль настільки сильний, що ви не можете заснути або прокидаєтеся від болю, то вам треба обов’язково звернути до лікаря і зробити це якомога швидше. Справа в тому, що настільки сильний головний біль — один з найпоширеніших ознак раку мозку. І це той випадок, коли важливо виявити хворобу якомога раніше.

У вас висока температура, біль у шиї

Незважаючи на те, що менінгіт зустрічається не часто, важливо знати його симптоми: ця бактеріальна інфекція, що вражає спинний мозок, по‑справжньому небезпечна, і дуже важливо якомога раніше її розпізнати. І головний біль, що супроводжується високою температурою і «дерев’яна яність» шиї — один з ранніх ознак. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви помітили щось подібне у себе або своїх близьких.

У вас проблеми із зором

Головний біль, що супроводжується зниженням зору або візуальними змінами — ознака так званої «аури», яка часто супроводжує мігрень. Не ігноруйте цей симптом, зверніться до невролога.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!