Цікаво знати

Історія Сокальського РВ ДРАЦС (ЗАГС)

У грудні далекого 1918 року були створені перші відділи ЗАГСів на Україні. Уряд прийняв перший сімейно-правовий акт – “Кодекс законів про акти громадського стану, шлюбному, сімейному та опікунське право”.

Виникнення ЗАГсів дозволило створити єдине сімейне законодавство і вести чітку реєстрацію народжуваності, укладення шлюбів, смерті і т. д.
Сокальський відділ ЗАГСу створений у 1940 році. З 1940 по 1958 роки відділ був структурною одиницею Народного комісаріату внутрішніх справ Сокальського району Управління НКВД у Львівській області згодом управління міліції Львівської області. За цей період відділ очолювали Розенкрайн (1940), Скляр (1944), Марод (1948) (імена нажаль невідомі), Марія Жолудєва (1954-1957). З 1958 по 1992 роки відділ став структурною одиницею виконавчого комітету Сокальської районної ради, який очолила Людмила Вдовіна (1958-1980). У 1981 році керівником відділу стає Ольга Андрейченко (1981-2003). З 1992 по 1998 роки був відділом Сокальської районної державної адміністрації. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 592 від 30.04.1998 року «Про районні, районні в містах відділи РАГС», листа управління юстиції Львівської області № 08-56/406 від 23.12.1998 року, з січня 1999 року по даний час відділ передано в підпорядкування управління юстиції Львівської області.

Сокальський районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Львівській області є місцевим органом Міністерства юстиції України, ним створюється та йому підпорядковується, а також безпосередньо підпорядковується Головному територіальному управлінню юстиції у Львівській області. Сокальський районний відділ ДРАЦС є структурним підрозділом Головного територіального управління юстиції у Львівській області.

За період 1940-2018 року, працівниками відділу та секретарями виконавчих комітетів рад Сокальського району створювалась сторінка історії життя майже кожного з нас. Адже саме наш відділ супроводжує людину з моменту її народження впродовж усього життя.
Архів нашого відділу налічує 1349 книг – це близько 300 тисяч актових записів, за 78 років існування відділу зареєстровано: 124 010 народжень, 82 270 смертей, 53 949 шлюбів, 7 949 розірвань шлюбу.

Нашою гордістю є метричні книги, яким уже близько 200 років. Найстарішою церковною книгою нашого архіву є книга реєстрації шлюбів села Реклинець, яка починається 1785 роком, всі записи, які містяться у книзі складені латинською мовою.

Станом на сьогодні весь архівний фонд відділу внесено в Державний реєстр актів цивільного стану громадян, що значно спрощує роботу працівників, покращує швидкість та якість обслуговування громадян. Також позитивними змінами є те, що громадяни мають змогу записатися до нас на прийом чи отримати консультацію з сімейного законодавства через «Веб портал у сфері державної реєстрації актів цивільного стану». Міністерство юстиції дбає за всіх громадян, тому створений право просвітницький проект «Я МАЮ ПРАВО!» , згідно якого працівники відділу проводять роз’яснювальну роботу та інформують громадян, про їх права та як правильно захищати свої права, шляхом вуличного інформування, читанням лекцій, проведенням уроків, бесід у шкільних закладах району, державних установах, організаціях, торгових центрах.

З радістю зустріли зміни у сімейному законодавстві молоді батьки – реєстрація народження дитини та місце проживання дитини безпосередньо у пологовому відділі. За три роки дії пілотного проекту працівниками Сокальського РВ ДРАЦС видано 1 231 свідоцтво про народження дитини у пологовому відділі нашого міста, що становить 80 % від загальної кількості реєстрації народжень.

У своїй роботі ми завжди прагнемо зробити якісь позитивні зміни. Так, наприклад, започаткована урочиста реєстрація шлюбів у День закоханих, інших визначних чи пам’ятних дат, з використанням елементів свята, виїздні реєстрації шлюбів, проводяться урочисті реєстрації народження дитини (як в нашому відділі так і в пологовому, або у зручному для батьків місці), урочисті заручини. Добрим почином у нашому відділі є реєстрація ювілейних шлюбів. Тішимося, що за останній період у нас побільшало урочистих реєстрацій шлюбів, тішимося, що реєструвати урочисті шлюби до нас приходять не тільки закохані пари Сокаля та Сокальщини, а приїздять з інших міст та районів.

Сокальський РВ ДРАЦС ГТУЮ у Львівській області

64442316
Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.