Головна / Цікаво знати / Зі Сокаля – в Італію повезли писанки зі символами України

Зі Сокаля – в Італію повезли писанки зі символами України

У Сокальській центральній районній бібліотеці вже стало доброю традицією напередодні Великодня влаштовувати майстер-класи з писанкарства. Так і цьогоріч, 17 квітня члени Сокальського товариства "Холмщина" організували майстер-клас "Дивосвіт писанки".

Дитячим щебетом наповнилась зала музею, коли його поріг переступили малята разом з матусям, бабусями і дідусями. Серед маленьких писанкарів були і дошкільнята, і учні початкових класів.

Присутніх сердечно привітала заввідділом СЦРБ Світлана Халупник, яка зазначила, що дуже рада, що у них проводиться це патріотичне українське дійство.

Голова Сокальського товариства "Холмщина" Ольга Реукова сказала:

– Кожне наше українське свято супроводжується певним обрядом. У Великодніх урочистих Богослужіннях велику роль відіграє Великодній вогонь. Він символізує Боже світло, тому для написання наших писанок ми запалимо свічку, привезену з Єрусалиму. Таким чином, ваші писаночки стануть оберогом у вашому житті.

Перед тим як приступити до роботи, троє учасників акції Катруся і Настуся Сорочуки та Анна Чернявська прочитали вірші про писанки. Розпочалося таїнство "народження" писанки запаленням Вифлиємської свічки. Дитячі голівки схилилися над столом, а маленькі ручки виводили перший візерунок. Хтось малював крапанку, хтось ще зовсім невміло тримав писачок в руках та намагався ним вивести візерунки. Їх терпеливо навчали і підбадьорювали майстрині Ірина Томчишин та Наталія Конічик. А як вболівали за своїх маленьких писанкарів їхні мами і бабусі, які теж допомагали своїм синам і дочкам.

Більше трьох годин наполегливо писали писанки учасники акції. Цей час проминув непомітно. І ось перші писанки вже готові. Оченята у дітей виблискували від захоплення і гордості, що у них вдалося. Відзначено спільні роботи двох дівчаток Анастасії та Аніни, яких привів дідусь Іван Ганичук. Надзвичайної краси вийшли у них сонячні писанки. А ще одна учасниця заходу Еріка (правнучка п. Любові Чепіль) свої писанки з символами України відразу після майстер-класу повезла в Італію.

Юних писанкарів члени Сокальського товариства "Холмщина" завдяки спонсорам Олегу Фенчину, Марії Шамборовській, сім`ї Товарянських частували різними смаколиками. А потім була спільна світлина, де згуртувалися всі учасники майстер-класу "Дивосвіт писанки".

Юлія СОРОЧУК.

Фото автора.

 

 

 

    

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × 5 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!