Головна / Цікаво знати / «Жіночий» рак: ранні симптоми раку яєчників і раку шийки матки

«Жіночий» рак: ранні симптоми раку яєчників і раку шийки матки

Щорічно в світі 140 тисяч жінок помирає від раку яєчників і близько 30 тисяч жінок від раку шийки матки. Виживаність сильно залежить від того, наскільки рано буде виявлено захворювання і розпочато терапія.

Розповідаємо, на які симптоми слід обов’язково звертати увагу, і коли настав час звертатися до лікаря.

 

Незважаючи на те, що ризик злоякісних пухлин органів жіночої репродуктивної системи різко зростає після 50 років, ранні ознаки захворювань варто знаті в будь-якому віці. Рак шийки матки можна попередити, якщо регулярно проходити обстеження, а вісь рак яєчників — один з найбільш погано діагностуються видів «жіночих» пухлин. Важливо знаті небезпечні симптоми і негайно звертатися до лікаря, навіть якщо вам здається, що нездужання не варто уваги і насправді все в порядку.

Рак шийки матки

Кров’янисті виділення

Один з найпоширеніших симптомів раку шийки матки — кров’ю янисті виділення з піхви, не пов’язані з менструальним циклом. Часто смороду з’єднання являються після статевого акту, але можуть виникати і самі по собі. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви помітили кротеча — воно може бути ознакою прогресуючого раку шийки матки.

Зміни менструального циклу

Не варто турбуватися, якщо місячні тривають на день довше, ніж зазвичай, або супроводжуються трохи більш рясними виділеннями. Альо якщо від кротеча затяглося на тиждень або навіть дві, або якщо протягом одного місяця ві менструюєте двічі — обов’язково треба звернути до лікаря. Взагалі приводом для звернення до фахівця можуть бути будь-які зміни в циклі, які тривають протягом двох місяців — незалежно від того, чи стали ваші місячні більш короткочасними або тривалими, щедрими чи скупими.

Зміни в роботі сечового міхура або кишечнику

Розповсюджується пухлина може впливати на кишечник або сечовий міхур — що у свою чергу може викликати порушення роботи цих органів. Так, може з’єднання явитися кров у сечі, утруднення при дефекації, часті позиви до сечовипускання. При появі цих ознак слід обов’язково звернути до гінеколога.

Біль у спині, попереку або в ногах

Цей симптом вже не можна віднести до ранніх проявів хвороби: якщо пухлина довгий час залишається непоміченою, вона може поширитися на сечовий міхур, кишечник, легені і печінка — і віклікаті біль у спині, ногах або попереку. Альо якщо ві відчуваєте біль, зверніться до лікаря.

Хронічна втома

Постійна і дуже сильна втома — симптом, загальний для багатьох видів раку. Якщо ви помітили, що повсякденні справи забирають у вас занадто багато сил; якщо ви часто відчуваєте себе втомленою без всяких на ті причин — обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Нудота

Постійне відчуття нудоти або розлад шлунка може бути одним з ознак раку. Справа в тому, що іноді хвороба може призвести до того, що збільшилася шийка матки буде тиснути на черевну порожнину, викликаючи почуття нудоти. Тому якщо ви відчуваєте нудоту протягом декількох днів без особливих на ті причин — зверніться до лікаря-гінеколога.

Втрата ваги

Ще один поширений симптом раку — швидка й незрозуміла втрата ваги. Якщо ваша звична одяг вам стала велика — притому що ви не змінювали спосіб життя і не сідали на дієту, зверніться до лікаря. Особливо важливо це зробити, якщо протягом півроку ви втратили 5-10% маси тіла, не докладаючи до цього спеціальних зусиль.

 

Рак яєчників

Кровотеча

В першу чергу вас повинні насторожити кровотечі, схожі на менструальні, які з’єднання є навіть після клімаксу. Ще один небезпечний симптом — кров’ю яні виділення між місячними. Пухлини провокують підвищену вироблення естрогену, який в свою чергу стимулює кротеча обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви помітили у себе щось подібне.

Здуття живота

Один з найпоширеніших симптомів раку яєчників — раптово збільшився живіт. Пухлина, а також рідина, що її оточує, змушують живіт роздувається. Якщо раптом ви помітили, що ваш живіт став більше без особливих на ті причин, обов’язково зверніться до лікаря і зробіть УЗД органів малого тазу.

Відсутність апетиту

Ті ж самє скупчення рідини, з-за якої живіт роздувається, призводить до відсутності або зниження апетиту. Якщо раптом ви помітили, що не можете здолати звичну порцію їжі, якщо запросто пропускаєте кілька прийомів їжі і не відчуваєте голоду — терміново звертайтеся до лікаря. Це може бути дуже серйозною.

Біль у нижній частині живота

Жінки, які перенесли рак яєчників, згадують, що відчували болі, подібні з тімі, які мучили їх перед або під час менструації. Підступність цього симптому раку яєчників саме в тому, що він дуже схожий на безпечне, хоч і неприємне прояв менструації — і багато жінок не звертають на нього уваги. Якщо ви помітили судоми і біль, яких раніше не було — обов’язково зверніться до лікаря.

Біль у спині

Жінки з раком яєчників можуть відчувати болю в спині через рідини, накопиченої в області тазу, або пухлини, які ти на тканини в нижній частині spini. Раптово з’єднання явилися болі в області попереку, особливо якщо вони супроводжуються іншими симптомами — важливий сигнал, після якого треба звернути до лікаря.

Утруднене дихання

Цей симптом раку яєчників розвивається на більш пізніх стадіях, коли набула пухлина починає тиснути на легкі і перешкоджати вдохам і видохам.

Запори

Труднощі з дефекацією, газі і постійна печія — ще один важливий ранній симптом раку яєчників. Справа в тому, що пухлина локалізована в нижній частині черевної порожнини, може чинити тиск на кишечник, перешкоджаючи його нормальній роботі. Якщо ви виявили у себе подібні симптоми — не відкладайте візит до лікаря, це дуже важливо!

Прискорені позиви до сечовипускання

Пухлина яєчників чинити тиск не тільки на кишечник, але і на сечовий міхур, змушуючи жінок відчувати позиви — і в тієї ж годину заважаючи нормальному процесу сечовипускання. Обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви помітили у себе щось подібне!

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

18 − six =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!