Головна / Цікаво знати / До булави треба ще й голови…

До булави треба ще й голови…

У Народному домі Сокаля відбулися публічні слухання кандидатів на посаду голови райдержадміністрації. В них взяли участь керівники районної ради та райдержадміністрації, депутати різних рівнів, представники органів місцевого самоврядування, громада Сокальщини, представники політичних партій.

На вічі у Сокалі на посаду голови РДА висунули кандидатуру Тараса Стародуба, керівника фракції ВО «Свобода» у Сокальській районній раді, а на партійній конференції ВО «Батьківщина» – Олега Кожушка.

Ведучий Олександр Новацький заявив, що Сокальська сотня Самооборони Майдану не висувала і не підтримуватиме жодної кандидатури, але вони будуть здійснювати постійний контроль за роботою голови РДА та виконавчої гілки влади в районі. Самооборона також залишила за собою право надалі проводити люстрацію усіх посадовців не лише виконавчої, а й судової гілки влади.

Згодом оголосили критерії люстрації, за якими проводиться обговорення кандидатів на цю посаду: політичний – неперебування у лавах Партії регіонів, КПУ та СДПУ(о); економічний – відповідність задекларованих доходів рівню життя, відсутність звинувачень у корупції, непричетність до неправомірного відчуження комунальних чи державних ресурсів; кримінальний – кандидат на посаду голови райдержадміністрації не повинен мати стосунків з кримінальним середовищем, судимостей.

Першим себе представив Тарас Стародуб, кандидат від ВО «Свобода». Ось що він сказав: «Я не вбачаю себе кандидатом на посаду голови Сокальської райдержадміністрації, але мені приємно, що маю підтримку громади, яка бачить мене на цій посаді. Тому я тут не в боротьбі за посаду, а оcкільки громада мені довіряє, то не можу її підвести. Народився у Хлівчанах, закінчив факультет міжнародних відносин Львівського національного університету ім. Івана Франка за спеціальністю «політолог-міжнародник». Працював бригадиром господарської бригади, експедитором, директором поліграфічного та автотранспортного підприємств. З 2010-ого – депутат районної ради, очолюю фракцію ВО «Свобода» у райраді. Неодружений».

Згодом слово мав кандидат від ВО «Батьківщина» Олег Кожушко: «Я народився в смт. Лопатин. Більше 50 років проживаю в Сокалі. Закінчив економічний факультет Львівського національного університетут ім. Івана Франка за спеціальністю «економічна кібернетика». Служив у лавах радянської армії. Трудився у колгоспі «Зоря комунізму» бухгалтером-економістом, пізніше був одним із засновників кооперативу «Імпульс», далі працював головним спеціалістом відділу економічного розвитку райдержадміністрації. Потім пішов у бізнес, очолював товариство «Сатурн», з 2008 року – помічник-консультант народного депутата України Степана Курпіля. В 2011-ому закінчив Національну академію державного управління при Президентові України і здобув звання «магістр державного управління». Одружений, виховую двох синів. Йду кандидатом на голову РДА, бо це була центральна партійна директива з Києва. Керівництво ВО «Батьківщина» рекомендувало подати кандидатури від нашої політичної сили на голів РДА, аби сформувати свою команду знизу, яка б допомагала керівникам зверху робити добрі справи для України».

Тарас Стародуб і Олег Кожушко наголосили, що працюватимуть на благо району. Хоча на початках буде непросто, бо державна казна залишилась майже порожньою. Вони розповіли про перші кроки в роботі, якщо їх призначать. Говорили про проблеми, які треба вирішити найперше, і шляхи їх розв'язання. Обидва заявили, що буде багато непопулярних кроків, зокрема це стосуватиметься економії бюджетних коштів. Але про скорочення і закриття лікарень, амбулаторій, шкіл, садочків, закладів культури не йдеться. Згодом присутні майже три години ставили кандидатам на посаду голови Сокальської райдержадміністрації запитання, на які ті відповідали. Людей цікавило, чи будуть залучати інвесторів у наш край, коли ремонтуватимуть дороги, чи звільнятимуть теперішніх працівників РДА, кого візьмуть в команду та інше.

Громадяни, після жвавого обговорення, хотіли з-поміж двох кандидатів обрати одного, але, як зазначив ведучий, учасники обговорень не уповноважені обирати голову РДА, а Сокальська сотня напише звернення до голови Львівської облдержадміністрації Ірини Сех про те, що сокальська громада обговорила кандидатів на цю посаду і вони відповідають вимогам люстрації, а вже голова ОДА нехай вирішує, кого з них обрати головою Сокальської райдержадміністрації.

Вкінці публічних слухань слушну думку висловив депутат районної ради Микола Пасько: «До булави треба ще й голови». Він закликав сокальчан і представників політичних партій об'єднатися і разом працювати на користь громади.

Кого б не призначила Ірина Сех головою Сокальської райдержадмінстрації, для людей головне, щоб ця особа була фахівцем, професіоналом і мала бажання служити на благо сокальської громади. Усі сподіваються на позитивні зміни в районі та державі, адже саме за це загинула Небесна сотня.

Ольга ДИЛИН.

Фото автора.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Про Андрій Гаврилюк

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

four × 4 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!