Головна / Цікаво знати / Як фізичній особі скористатися правом на пільгу з земельного податку

Як фізичній особі скористатися правом на пільгу з земельного податку

Сокальська ОДПІ Головного управління Міндоходів у Львівській області повідомляє, що відповідно до статті 281 Податкового кодексу України від сплати земельного податку звільняються фізичні особи  власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати земельного податку для вищезазначених фізичних осіб поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах таких норм: для ведення особистого селянського господарства  у розмірі не більш як 2 гектари; для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах  не більш як 0,25 га, в селищах  не більш як 0,15 га, в містах  не більш як 0,10 гектара; для індивідуального дачного будівництва  не більш як 0,10 гектара; для будівництва індивідуальних гаражів  не більш як 0,01 га; для ведення садівництва  не більш як 0,12 га.

Фізична особа отримує право на пільгу лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру.

Для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа повинна подати до податкової інспекції за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги, документ на право використання земельної ділянки та документи, що засвідчують право такої особи на пільгу. До таких документів, зокрема, належать паспорт, пенсійне посвідчення, посвідчення: “Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС”, “Потерпілий від Чорнобильської катастрофи”, “Учасник бойових дій”, “Інвалід війни”, “Учасник війни”, “Член сім’ї загиблого”, тощо.

Повідомляємо адреси, за якими мешканці Сокальщини та Радехівщини можуть повідомити податкову інспекцію про наявність пільг зі сплати земельного податку: Сокальська ОДПІ розташована за адресою м. Сокаль, вул. Шептицького, 40, Радехівське відділення Сокальської ОДПІ  м. Радехів, пр. Відродження, 8.

При цьому потрібно мати на увазі, що вищезазначені пільги не розповсюджуються для власників земельних ділянок, наданих для здійснення підприємницької діяльності.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

3 × 4 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!