Цікаво знати

Як позбутися від ігрової залежності: методи лікування

Ігрова залежність – психологічна хвороба, аналогічна алкогольної та наркотичної залежності. На відміну від наркотичної залежності, ігрова не має фізичної прихильності, але це не полегшує ситуацію. Тому на питання про те, як позбутися від ігрової залежності, можна відповісти: довго, складно і тільки за допомогою фахівців.

Лікування ігрової залежності ускладнює психологічний фактор: людина повністю занурений у світ ілюзій і азарту. Багато лікарів вважають що ігроманія – це форма неврозу. Одним з методів лікування є участь в безкоштовних он-лайн сервісах. Наприклад, тут играть бесплатно ви можете цілодобово, при чому не витрачаючи власних коштів.

Поширення ігрової залежності пов'язано з розвитком технологій, тому найбільшу популярність серед азартних ігор отримали ігрові автомати, рулетка, карткові ігри, бінго, інтернет-ігри. В даний час 85% підлітків є залежними: батьки більшості навіть не знають, як допомогти позбавитися від ігрової залежності своїм дітям.

Причини і симптоми ігрової залежності

До числа причин виникнення ігрової залежності можна віднести:

     емоційний дискомфорт;
     втрату сенсу життя;
     проблеми в особистому і соціальному житті;
     відчай або, навпаки, надмірний успіх;

Як правило, залежна людина не може зупинитися і навіть не думає про те, як позбутися від ігрової залежності, так як відчуває себе здоровим. Хоча, поспостерігавши за поведінкою ігромана, відразу стає зрозуміло, що він неадекватний. Якщо немає можливості грати, його настрій погіршується, він впадає в депресію, знаходиться в стресовому стані.

До числа симптомів, що є основними ознаками ігрової залежності, можна віднести:

     постійні думки про гру;
     ігри є єдиним способом релаксації;
     контакт тільки з тими людьми, які теж захоплені грою;
     гроші і час, витрачені на ігри, збільшуються.

Виділяють 3 стадії ігрової залежності: виграш, програш, відчай. На стадії виграшу людина ще контролює себе. На другій стадії виграш не має сенсу, гравець захоплений процесом. Третя стадія – стадія відчаю від програшу всіх грошей, від незадоволення самим собою. Як правило, позбутися ігрової залежності людині набагато легше, якщо він знаходиться на першій стадії захворювання.
Методи позбавлення від ігрової залежності

Перше і найголовніше в лікуванні від ігрової прихильності – прийняти цей факт. Ігроман повинен задатися питанням: для чого він живе? Чи справді ігровий автомат важливіше сім'ї, дітей та навколишнього світу, повного цікавих подій? Потрібно усвідомити, що гроші приходять і йдуть, а люди залишаються. Важливим у лікуванні є підтримка близьких. Самому ігроманії необхідно повірити в свої сили.

Переймаючись питанням про те, як позбутися від ігрової залежності, необхідно виявити початкові причини такої поведінки і запам'ятати, що цими причинами можуть бути проблеми у відносинах, на роботі. Деякі просто таким чином намагаються забутися, піти від проблем. Для хворого не існує реальності, він живе в придуманому собою світі.

Перш ніж замислюватися про те, як позбутися ігрової залежності самостійно, краще звернутися до фахівців, оскільки кожному хворому потрібен індивідуальний курс лікування.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

20 + thirteen =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.