Цікаво знати

Як оцінити вартість квартири самостійно?

Виходячи на ринок якого товару, в тому числі і нерухомості, в якості покупця або продавця важливо знати реальні ціни. Для продавця така інформація дозволить уникнути втрат через переплати, а покупцю — через заниження ціни. Вирішення питання щодо того, як оцінити вартість квартири може здійснюватися трьома напрямками: використання консультації і допомоги ріелторських організацій, спеціалізованих оціночних фірм або самостійна оцінка. Кожен окремо такий шлях вирішення питання має свої переваги і недоліки, тому можна застосувати комбінований спосіб, тобто поєднання власної оцінки з думкою ріелторів.

Чи існують мінуси при зверненні до ріелторам за допомогою відносно того, як визначити ринкову вартість? Незважаючи на те, що вони більш всіх інформовані про нюанси та особливості ринку такі особи можуть давати завідомо перекручену інформацію. Чому це відбувається? Вся справа в мотиві — вони зацікавлені у факті угоди, в максимізації обороту, від якого отримують свій відсоток. Продавцям нерухомості вони намагаються вселити доцільність продавати свою квартиру за ціною нижче ринкової, а покупцеві, навпаки — прагнуть завищити реальну ціну в надії, що при високій ціні продавець швидше погодитися підписати необхідний договір.

Незважаючи на наявність відмінностей, продаваний товар на ринку нерухомості можна згрупувати в однотипні групи, для яких ціна повинна бути приблизно однаковою. Це також, як розрахувати вартість автомобіля — ціни на певну марку відрізняються в основному через ступеня зносу. У відношенні з квартирами — ціни на однотипні квартири можуть варіювати залежно від внутрішнього ремонту. Найдорожчий спосіб визначення ринкової ціни нерухомості — це скористатися послугами спеціалізованих агентств, але вони можуть діяти за правилом: «хто платить, той і замовляє музику» — тобто якщо потрібно завищити ціну, то завищать, якщо навпаки, то завищать. Звичайно ж, такі послуги є платними, але не гарантують об’єктивності розрахованих цін. Як правило до таких послуг вдаються у разі іпотечного кредитування, і на догоду клієнтам оціночні фірми часто завищують об’єкт застави.

Якщо у продавця квартири є час, то він може зіграти роль покупця. У такій ролі можна «обробити» газетні та парканні оголошення, ріелторські контори. Пройшовшись по кожному об’єкту, що продається і дізнавшись його ціну, методом порівняння і аналогій можна об’єктивно оцінити ринкову вартість своєї квартири. Покупцеві для такої процедури зовсім не обов’язково намагатися грати роль продавця. Він може дізнаватися ціни методом звичайного опитування та огляду в своєму природному амплуа. Для власників елітного житла корисно порівнювати свій товар з ціною новобудов і капітальних будинків, яка визначатиметься витратами на будівництво. Для позбавлення себе від мук у вирішенні питання щодо того, як розрахувати вартість будівництва можна звернутися в будівельні організації, які останнім часом займаються створенням відповідних об’єктів.

Більшість угод у сфері купівлі-продажу нерухомості здійснюється через ріелторські організації. Перед звернення в такі фірми у багатьох виникає питання щодо того, як розрахувати вартість послуги даних суб’єктів. Практично всі посередницькі фірми на ринку нерухомості консультації надають безкоштовно. У ряді міст показ об’єктів ними також здійснюється безкоштовно. У деяких, в основному великих містах, такі послуги доглядачам влетять в певну копієчку. Основна сума грошей у вигляді плати за ріелторську роботу виплачується за фактом вчинення угоди — в коридорі під дверима у нотаріуса.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

eleven − one =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.