Цікаво знати

Як отримати податкову знижку на навчання

Якщо у 2012 р. платник податку сплачував за своє навчання (середня професійна або вища освіта) або навчання члена своєї сім'ї першого ступеня споріднення, то він має право на податкову знижку.

Тобто він може повернути з бюджету суму витрачених коштів за навчання, але не більш як 15% (ставка податку), інформує пресслужба Міністерства доходів і зборів.

Щоб отримати таку знижку, слід до 31 грудня 2013 р. включно, тобто протягом усього 2013 р., подати до ДПІ за місцем проживання річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, зазначають у міністерстві.

Найважливішим, наголошують у Міндоходів, є наявність документів, котрі підтверджують суми коштів, сплачених за навчання. До переліку таких документів входять квитанції, фіскальні або товарні чеки, прибуткові касові ордери, договір із навчальним закладом, довідка про одержані у звітному році доходи, документи, що підтверджують ступінь споріднення (в разі компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти члена сім'ї першого ступеня споріднення), тощо.

У міністерстві також нагадали: якщо до кінця поточного року платник податку не скористається правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 р., таке право на наступні податкові роки не переноситься.  

Голос Сокальщини на GoogleNews