Головна / Цікаво знати / Як отримати статус волонтерської органзації?

Як отримати статус волонтерської органзації?

Надання юридичній особі статусу волонтерської організації здійснюється центральним органом виконавчої влади у сфері волонтерської діяльності (стаття 6 Закону України «Про волонтерську діяльність»). А це – Міністерство соціальної політики України (Указ Президента України від 2 вересня 2013 року № 472/2013 «Про внесення змін до деяких указів Президента України щодо волонтерської діяльності»).

Для отримання статусу волонтерської організації юридична особа звертається до Міністерства соціальної політики України з письмовою заявою від імені цієї юридичної особи. У заяві зазначаються: назва юридичної особи, яка бажає отримати статус волонтерської організації; її місцезнаходження; поштова адреса; номери засобів зв'язку, а також, за наявності, адреси офіційного вебсайту в мережі Інтернет, електронної пошти.

До заяви також додаються: витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців; копія статуту (положення) юридичної особи (завірена в установленому порядку).

Увага! Статут (положення) юридичної особи має містити відомості про напрями діяльності (підпункт 2 пункту 1 статті 11 Закону України «Про громадські об'єднання»), що здійснюються шляхом надання волонтерської допомоги – роботи та послуги, що безоплатно виконуються з метою підтримки малозабезпечених, безробітних, багатодітних, бездомних, інших вразливих верств населення (пункт 3 статті 1 Закону України «Про волонтерську діяльність») тобто має бути зазначено, що громадська організація повинна поширювати свою діяльність не тільки на членів організації, а й на членів громади.

Олег ЛАЩУК, начальник реєстраційної служби Сокальського районного управління юстиції.

Голос Сокальщини на GoogleNews

Залишити відповідь

Ваша поштова адреса не опублікується. Необхідні поля позначено *

*

five × 3 =

закрити

Ми виявили що ви користуєтеся Ad Blocker!

Для того щоб ми були незалежними потрібно так мало - відображати рекламу!