Більшість представниць прекрасної статі знає про симптоми молочниці не з чуток. Треба сказати, що чоловіків це захворювання теж не обходить стороною. А між тим, збудник молочниці — житель нашої нормальної мікрофлори. Чому він починає вести себе агресивно, і що з цим робити — розповість гінеколог Альбіна Романова.
Як правильно лікувати молочницю?
Молочниця (вульвовагінальний кандидоз)— грибкова інфекція, яка викликається мікроскопічним дріжджоподібними грибами роду Candida (найчастіше зустрічається Candida albicans), і характеризується запаленням слизової оболонки вульварного кільця, піхви, уретри, промежини в цілому. Ці гриби відносять до умовно-патогенних мікроорганізмів (тобто вони входять до складу нормальної мікрофлори рота, піхви і товстої кишки практично всіх здорових людей), тому для розвитку даного захворювання важливо не просто наявність грибів цього роду, а їх розмноження в дуже великій кількості, а це найчастіше виникає при зниженні імунітету.
Лікарі називають молочницю і кандидозным кульпітом, і вульвовагинальным мікозом, та урогенітальним кандидозом, і генітальним грибком, але суть від цього не змінюється, це один і той ж патологічний процес.
Препарати для лікування хронічної молочниці на сайті Gynodek :
- Таблетки
- Свічки
На жаль, молочниця — це дуже поширене захворювання серед жіночого населення. Більше 75% жінок всієї планети хоч раз у житті перенесли цю хворобу, а третина з них, які отримали достатню терапію, хворіють знову (виникає рецидив захворювання).
Фактори, що сприяють поширенню молочниці – носіння синтетичного, облягаючого нижньої білизни (наприклад, всім відомі «стрінги»)- пошкодження слизових оболонок в місцях тертя, занос мікрофлори з ануса в піхву.
Використання щоденних гігієнічних прокладок.
Неприродні статеві контакти – відбувається порушення нормальної мікрофлори піхви, що сприяє розвитку молочниці.
Цукровий діабет — сильні зрушення в імунній системі, прискорене сечовипускання, ожиріння (як правило, супутнього цукрового діабету), труднощі з особистою гігієною, виразка слизових оболонок сечостатевого тракту — сприяють розвитку молочниці.
Лікування антибактеріальними препаратами широкого спектра дії – вбивають не тільки патогенні мікроорганізми, які викликали хворобу(наприклад, пневмонію), але і умовно-патогенні мікроорганізми, що населяють наш шлунково-кишковий тракт і статеві шляхи: на «спорожнілому» місці дуже добре розвивається і росте грибкова флора – виникає молочниця.
Вагітність – при вагітності знижується імунний захист, щоб плодове яйце не сприймалося організмом як чужорідне тіло, тому майбутні мами більш схильні до будь-яких інфекцій, в тому числі, і кандидозу. Жіночий організм, піддаючись таким факторам, активує якийсь «пусковий механізм», що знижує імунну функцію. Саме це стає причиною появи безлічі недуг. Ви можете придбати ліки від молочниці Гінодек на сайті інтернет-магазину gynodek.
Застосування высокодозированных оральних контрацептивів (що містять 30 мкг етинілестрадіолу), внутрішньоматкових контрацептивів (спіраль), сперміцидів, діафрагми (для контрацепції)- ослаблення місцевого захисного бар’єру у піхву.
Застосування глюкокортикостероїдів – фактор зміни метаболізму в органах і тканинах, сприяє розвитку молочниці.
Вульвовагінальний кандидоз (молочниця) не є інфекцією, що передається статевим шляхом, незважаючи на те, що у статевих партнерів виявляються однакові штами грибів. Швидше за все, цю патологію можна пов’язати з дефектом імунної системи на різному рівні (зниження загального або місцевого імунітету). Кандидозоносительство не є хворобою, так як у здорової людини присутні ці умовно-патогенні мікроорганізми.
Молочницю класифікують на:
- Гострий кандидоз.
- Рецидивуючий (хронічний), кандидоз.
Прояви молочниці:
- Свербіж і печіння в піхві і в області зовнішніх статевих органів, посилюються під час сну, після водних процедур, після статевого акту, під час менструації.
- Белі – рясні або помірні виділення з статевих шляхів від білого до сіро-жовтого кольору, без запаху.
- Хворобливий статевий акт.
- Хворобливий (з різзю і часте сечовипускання.
- Набряк і почервоніння слизових оболонок зовнішніх статевих органів, сліди расчесов (мацерації шкіри і слизових оболонок).
Можуть бути як всі перераховані вище ознаки молочниці, так і їх частина (захворювання протікає стерто, без виражених скарг з боку пацієнтки).
Що потрібно для діагностики молочниці (кандидозу)?
Наявність скарг у пацієнтки на свербіж, творожистие виділення з статевих шляхів, порушення сечовипускання, симптоми місцевого запалення в області зовнішніх статевих органів (набряк, почервоніння, мацерації), даних лабораторних досліджень: мікроскопія мазків з піхви — виявлення дріжджоподібних грибів і псевдогифов, pH піхви 4-4,5, аминотест негативний (коли на виділення з піхви додають луг – запах несвіжої риби не буде), при посіві виділень з піхви на відповідні живильні середовища- спостерігається ріст грибів (тут можна оцінити їх видову належність, кількість, чутливість до того чи іншого антибактеріальній препарату). Є додаткові (і дорогі) методи підтвердження діагнозу вульвовагінального кандидозу – імунофлюоресцентна діагностика («CandidaSure»), реакції зв’язування компліменту, імунологічні дослідження та експрес-методи. В їх основі найчастіше зустрічається реакція антиген-антитіло, тобто, на патогенний мікроорганізм (антиген), наша імунна система виробляє захист (антитіло): антитіло зв’язується з антигеном, нейтралізуючи останній. Цей комплекс антиген-антитіло) і може бути ідентифікований цими методами діагностики, або розпізнається тільки антитіло.