Коли будівництво особняка завершено, ми починаємо упорядковувати територію присадибної ділянки, прагнемо забезпечити безпеку. Сучасне рішення для гаража – секційні ворота. Проте вибрати якісний виріб непросто. Необхідно знати виробничий процес, вживані матеріали і технології. А ще хитрості і рекламні трюки. Але про все по порядку.
Типи підйомів
Найчастіше в приміщеннях, де потрібно встановити ворота, зустрічаються самі різні конструкції одвірок і стелі. Щоб ворота повністю відповідали заявленій конструкції займали місце над прорізом і розташовувалися паралельно стелі (який може бути не тільки горизонтальним, але і похилим) або притолоке необхідний спектр відповідних конструктивних рішень які вам може запропонувати фірма Воротас.
Вибирайте виробника, який має безліч типів підйому секційних воріт; деякі компанії зовсім не мають похилих або знижених підйомів.
Полотно секційних воріт
Полотно секційних воріт, призначених для опалювальних приміщень, збирається із спеціалізованих сендвіч-панелей. В залежності від завдань, які виконують ворота, а також від клімату тієї місцевості, де ворота встановлені, вибирається конструкція сендвіч-панелі.
На нашому ринку представлені сендвіч-панелі різних виробників, товщини і призначення. Одні з найкращих воріт ви можете найти на http://www.vorotas.com.ua/vorota/garazhnye-vorota.html. Основною відмінністю воріт від компанії Воротас є утеплюючі показники, а саме конструкція сендвіч-панелі.
Зовнішні і внутрішні сталеві листи (які в сендвічпанелі європейських виробників, з’єднуючись, утворюють “місток холоду”) за російськими стандартами не повинні бути з’єднані один з одним. Додамо до неї широкі (25 мм) негігроскопічні ущільнювачі з Енергофлекс з низькою залишковою деформацією, що забезпечують одночасно і відмінне утеплення і високу герметичність стиків, і отримаємо ідеальне для суворого клімату полотно. Основою теплових характеристик воріт є не товщина, а конструкція сендвіч-панелі.
Фіксація саморізу в одній точці залишає незакріпленим його середню частину і кінець. Зафіксований таким чином саморіз не може протягом тривалого часу протистояти навантаженням, впливає на нього при відкриванні та закриванні воріт, і через якийсь час розбовтується. Оптимально, коли фіксація саморізу здійснюється в 3х точках: задній стінці внутрішнього листа і сталевому посиленні, загині внутрішнього листа, загині зовнішнього листа. Така конструкція дозволяє розподіляти навантаження на більш широку зону (ширина сталевого посилення 1 мм) і, фіксуючи саморіз в 3х точках, запобігати його розхитування. Фіксація самореза в 3х точках в панелях робить ворота більш міцними і надійними.
Міцність покриття
Сьогодні дуже модно використовувати в дизайні природні і подібні з ними по виду матеріали, наприклад, ворота з сендвічпанелі, пофарбованими або ламінованим “під дерево”. Окрім краси, покриття захищає сталь сендвічпанелі від зовнішніх впливів і корозії. Вирішальне значення при цьому мають технологія його нанесення і якість використовуваних матеріалів.
Високоякісного покриття, що відповідає всім вимогам до довготривалого збереження захисних якостей, можна досягти тільки в заводських умовах. Недарма при покупці автомобілів на їх вартість впливає той факт, заводська на автомобілі фарбування або ремонтна. Виконана навіть у якісних фарбувальних камерах ремонтна фарбування значно поступається за якістю, довговічності і ступеня захисту металу заводський, і тому знижує товарну вартість автомобіля. Те ж саме можна сказати і про воротах, вони теж зроблені з металу і піддаються, як і автомобіль, багаторічному впливу атмосферних опадів.
Ми всі прекрасно розуміємо, що якість фарбування, здійснюваної вручну або кустарним способом, не йде ні в яке порівняння з заводським покриттям.
Продовження статті – у наступних номерах.