Site icon Голос Сокальщини – новини Сокаля, Шептицького

Як правильно вибрати хостинг і доменне ім’я для сайту

Дуже небагато компаній правильно уявляють собі, що таке хостинг, а головне які вимоги до нього потрібно пред’являти. Це ж стосується і придбання доменного імені для сайту – з поняттям «доменне ім’я» проблем, як правило, не виникає, але от як його правильно вибрати знають не всі. В першу чергу ще раз визначимося з поняттями хостингу та домену:

Хостинг – послуга з розміщення вашого сайту в інтернеті, що включає в себе фізичне розміщення сайту на сервері хостинг-компанії і його технічну підтримку.

Доменне ім’я – символьне ім’я сайту, прив’язане до веб-серверу, де розташований ваш сайт.

Основне правило придбання – хостинг і доменне ім’я повинні бути оформлений на вашу компанію. При цьому повинен бути офіційний договір. Ніколи не купуйте доменне ім’я та хостинг на співробітника компанії або знайомого, рано чи пізно це призведе до проблем.У виборі імені домену вам допоможуть працівники http://domen-hosting.net, які вміло та професійно підійдуть до вибору імені.

У нашій практиці були випадки, коли звільнений співробітник заламував кругленьку суму за повернення доменного імені корпоративного сайту компанії, який колись, з потурання керівництва, був ним придбаний на своє ім’я. З хостингом в таких ситуаціях простіше – його можна змінити, при цьому доменне ім’я сайту збережеться.

Аналогічна ситуація може бути і у випадках, коли ви отримуєте доменне ім’я та (або) хостинг в подарунок. Як правило, такі подарунки ніде не обмовляються і офіційно не належать вам. Приміром, ви замовляєте розробку сайту, а веб-студія в подарунок вам надає ім’я для сайту (це як правило дешеві домени в зонах .com, .ru, .net, .biz і ін.) І розміщує ваш сайт на своєму сервері, сподіваючись таким чином «прив’язати» до себе клієнта. Але що буде, коли ви зберетеся розробити новий сайт і замовити його у інший веб-студії? Такі ж подарунки можуть робити і хостинг-провайдери, і компанії що займаються просуванням сайту. Загалом, радимо відмовитися від такого «сиру» і чітко позначити свої права на хостинг і доменне ім’я.

Вибираємо і купуємо хостинг

Хостинг потрібно купувати тільки у крупних і надійних хостинг-провайдерів. Такі компанії тільки на цьому і спеціалізуються. Вони забезпечують якісну і оперативну техпідтримку і постійне резервне копіювання сайту. Приклад з життя – Клієнт замовляє у нас сайт і надає нам параметри хостингу. Ми його успішно розробляємо, встановлюємо, наповнюємо інформацією і починаємо займатися його просуванням. Не минає й двох місяців, як раптом сайт перестає працювати. Виявляється хостинг-провайдер, маловідома компанія, для якої продаж хостингу додатковий дохід, перенесла всі сайти на інший сервер, не спромігшись перевірити їх на працездатність. Не варто говорити, що техпідтримка цієї компанії була представлена ​​вічно зайнятим і відсутнім на роботі молодим чоловіком. У підсумку ще місяць поневірянь та покупка Замовником вже «нормального» хостингу. За цим ще ховається інша, ще більш важлива проблема – сайт «вилітає» з індексу пошукових систем, а компанія втрачає імідж і потенційні продажі. Був ще цікавий випадок, коли у такої дрібної хостинг-компанії взагалі не виявилося людини, що відповідає за технічну підтримку, а по мобільному телефону відповів явно незадоволений людина, яка заявила, що вже пів року там не працює і давно просив прибрати свій телефон з їх сайту.

Працюйте з білоруськими хостинг-провайдерами. Це офіційний договір, безготівковий розрахунок і можливість спілкуватися не тільки по email і icq. До речі, офіційний договір і оплата через бухгалтерію – це ще й можливість не забути «у кого ж ми купували хостинг». Інакше, коли в один прекрасний день хостинг закінчиться і ваш сайт стане недоступний, то ви навіть не будете знати, кому платити за продовження. А такий день трапляється, коли у вас виставка в розпалі або потенційні партнери вирішили подивитися на ваш сайт.

Узгодьте необхідні параметри хостингу з розробником вашого сайту. Хостинг буває різним – синім, білим, червоним … А якщо серйозно, то буває Windows-хостинг і Unix-хостинг плюс ще пару важливих параметрів і десятки другорядних. Краще залиште вирішення цього питання фахівцям.

Найкраще оплачувати хостинг на рік вперед. При цьому ви отримаєте знижку 10-15% і застрахуєтеся від випадкових відключень сайту, якщо раптом забудете оплатити хостинг на наступний місяць.

Купуйте хостинг на ім’я своєї компанії. А чи не на Івана Михайловича через його друга Федора Петровича.

Вибираємо і купуємо доменне ім’я

Якщо, хостинг з часом можна поміняти, то доменне ім’я набувається один раз і надовго. Тому до вибору імені вашого сайту слід поставитися серйозно. Купить домен в Украине ви можете в компанії domen-hosting по оптовій ціні. Компанія потурбується за вас про домен у випадку, якщо ви забули його продовжити.

Розглянемо з чого складається доменне ім’я. Візьмемо, приміром, www.sitename.by. Sitename – це безпосередньо ім’я вашого сайту, .by – це доменна зона, а www показує, що це адреса саме веб-сайту, тобто розміщеного в інтернеті. Часто, для корпоративних сайтів ім’я це назва компанії: masterlink.by, triluck.by, stronghouse.by. Рідше, у назві простежується тематика сайту: reshetka.by, drobilka.by.

Ім’я сайту має легко сприйматися на слух і не викликати проблем з написанням. Навіть якщо основний потік відвідувачів буде приходити по зовнішніх посиланнях і через пошукові системи, краще, коли адреса сайту можна чітко передати в усній формі – по телефону, радіо, телебаченню або при особистій зустрічі. Наприклад, якщо ім’я вашої компанії «Спецбудмонтаж», то кращим варіантом для імені сайту було б ssm.by, а не specstroymontazh.by, т.к. немає чіткого уявлення як правильно це писати. Хтось напише specstroimontaj.by, а хтось specstroymontag.by.

Доменна зона повинна відповідати цілям і завданням сайту. Для компанії, що працює тільки на білоруському ринку кращим вибором буде зона by. Не варто економити і купувати для таких компаній доменне ім’я типу .com, .biz, .net. Сайт типу sitename.by дає нам чітке уявлення про приналежність його до білоруського сегменту. Якщо компанія працює на експорт, то для російського ринку і ринку СНД кращою буде доменна зона .ru, а для всього іншого світу – .com, яка вселяє більшу довіру для зарубіжних партнерів. Ідеальним варіантом, для компанії, що працює на білоруський ринок, ринок СНД і Європи, буде створення трьох сайтів, розміщення їх у відповідних доменних зонах .by, .ru і .com, і просування цих сайтів в своїх регіонах.

Exit mobile version